Analýza BTC

Od poslednej analýzy na Bitcoin (BTC) máme niekoľko dní, takže si to zaslúži menší update. Predovšetkým je dôležitý close minulého týždňa, ktorý je neodškriepiteľne na prvý pohľad dosť bullish. Už len ten kontrast s letom 2019 je dosť do očí bijúci a možno je tu skutočne šanca na prerazenie cez rezistenčné pásmo 12 000 USD – 14 500 USD.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom facebooku.

Aktuálna situácia na 1W TF BTC/USD

Ako som povedal v úvode, tak close sviečky z minulého týždňa je dosť bullish a v kontexte vývoja z posledného 2,5 roka nemôžeme tvrdiť, že to nevyzerá sľubne. V lete 2019 totiž každý pokus o prerazenie znamenal close týždenných sviečok s dlhými knôtmi, ktoré boli jasnými zamietnutiami na rezistenciu. Teraz sa to však nestalo a dokonca sa zdá, že nakupujúci prekonali ročný pivot R1.

Respektíve máme týždenné close nad R1. To sa tiež minulý rok v lete nepodarilo, čím trh urobil teraz oveľa väčší krok. Stále sme však uprostred toho cenového rezistenčného pásma. Nič vyhraté teda ešte nie je a človek musí kalkulovať aj s crashom. Keby som to mal povedať rovno, tak cena Bitcoinu je na území nikoho, kde nie je nič isté.

Osobne mám ešte problém s tým, že ten bull volume za predchádzajúci týždeň nie je práve presvedčivý. Nie je to síce málo, ale vzhľadom k veľkosti tej impulznej sviečky to jednoducho vôbec nie je úmerné. Preto mi to dosť páchne nejakým bull trapom. A vedzte, že sa prerazením cez tých 12 000 USD – 13 000 USD už teraz dosť retailu chytá do potenciálnej pasce, ktorá ich tvrdo vyleje.

Kým nemáme cenové close nad 14 500 USD, tak je to príliš riskantné a na základe toho je aktuálne najlepšou stratégiou iba vyčkávať. Však ono nám určite nič neutečie.

Indikátory

Na týždennom RSI stále straší tá medvedia divergencia. Je síce malá a stačila by pumpa o 500 USD na jej zneplatnenie, ale kým tam je, tak je to riziko. Bohužiaľ je tá divergencia aj na trojdňovom RSI a oveľa väčšia. Čo sa týka MACD, tak na histograme je tiež anomália v podobe medvedej divergencie. Ale bez bearish crossu kriviek indikátora je nemalá šanca na zneplatnenie.

Aktuálna situácia na 4H TF BTC/USD

Ešte sa v rýchlosti pozrieme na 4H časový rámec, kde sme mali extrémne bearish sviečku shooting star. Nakoniec sa však nepotvrdila, pretože trh dokázal urobiť vyššie high. Na druhej strane sa z toho dá cítiť akási neistota, ktorá sa môže pretaviť do dumpu. Podmienky na to bez debaty sú.

Oproti tomu musíme kvitovať to, že ten malý nedeľný dumpík neprerástol do niečoho väčšieho. Trh to mohol brať ako signál k výpredaju, ale nakoniec sa tak nestalo. Predsa len objemy ten cenový pokles markantný nemali. Zároveň z grafu vidieť, že cca tých 13 000 USD majú nakupujúci snahu brániť.

Indikátory

Z pohľadu 4H RSI je trh v situácii, keď sa dostatočne prečistil na to, aby býci obnovili svoju inciatívu. Priestoru na rast je tu dostatok. Čo sa týka MACD, tak na histograme je skrytá býčia divergencia. Zatiaľ je však nepotvrdená, pretože na to je potrebný bullish cross.

Záver

Nie je potrebné vykladať, že sa to v týchto chvíľach tvári nádejne. Tých bearish signálov je na rôznych časových rámcoch však nezanedbateľné množstvo a človek s tým jednoducho musí byť uzrozumený. Navyše sme uprostred silného rozsiahleho rezistenčného pásma a kým sa z neho nedostaneme, tak riziko rýchleho a ťažkého crashu je vo vzduchu.


Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na kapitálových trhoch sú veľmi rizikové!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance