John McAfee, zakladateľ jednej z najznámejších antivírových softwarových spoločností, a známa persona kryptosveta, vydal novú predpoveď vývoja pre kryptotrhy a tiež tzv. „Prehlásenie menovej nezávislosti“. Ďalej sľubuje, že bude platiť všetky transakčné poplatky za všetkých, čo sa k tomuto prehláseniu pridajú.

Získajte profesionálne analýzy a exkluzívny pohľad na kryptomeny na trading11.com

Otočenie medvedieho trendu

McAfee tvrdí, že cena Bitcoinu v júli dosiahne výšky 15 000 USD, čím dôjde k otočeniu súčasného medvedieho trendu na trhu, ktorý zatiaľ nebola schopná zvrátiť ani konferencia Consensus. Bitcoin sa aktuálne pohybuje okolo 7 600 USD (v dobe písania článku, 26. 5., 10.00).

Vo svojom tweete uviedol okrem iného aj toto:

„Moje krátkodobé predpovede o cenách: (…) Trh sa otočí pred 12. júnom a moje predpovede sa potvrdia. … Moje algoritmy sa nikdy nezmýlili.“

Mohlo by vás zaujímať: Dostane sa Bitcoin na jeden milión dolárov? Sledujte online graf

Vyhlásenie menovej nezávislosti

Inšpirovaný americkou deklaráciou nezávislosti, prišiel McAfee s vyhlásením menovej nezávislosti, ktorá má byť dosiahnutá práve pomocou prechodu z fiat mien na kryptomeny. Jeho tweet na túto tému znie až revolučne:

A McAfee ďalej sľubuje, že zaplatí a bude platiť všetky transakčné poplatky na blockchaine Etherea za tých, ktorí sa k podpisu deklarácie menovej nezávislosti pripoja. Dokonca už predplatil 30 000 USD dopredu.

Text deklarácie menovej nezávislosti v niekoľkých svetových jazykoch si môžete prečítať tu. Tam tiež môžete deklaráciu podpísať priamo do blockchainu.

Deklarácia prehlasuje terajšie fiat meny za zastarané a pokračuje ďalej, ku koreňom problémov dnešnej spoločnosti:

„Táto deklarácia nezávislosti meny je priamou reakciou na pokračujúcu manipuláciu a deštrukciu, čo vychádza z degradácie hodnôt v celej spoločnosti.“

Záver

Pripojíte sa k McAfeemu aj vy? Myslíte si, že toto prehlásenie má šancu podporiť otočenie trendu a rast trhov? Podeľte sa s nami o váš názor na najnovší počin McAfeeho v komentároch alebo v našej diskusnej skupine na FB.

Naše najnovšie video:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.