[Seriál]: Ženy v kryptomenách – časť siedma – Čo ak je Satoshi Nakamoto žena?

3
žena, [Seriál]: Ženy v kryptomenách – časť siedma – Čo ak je Satoshi Nakamoto žena?

Mohol by „Satoshi Nakamoto“, tajomný, anonymný tvorca Bitcoinu, prvej a pôvodnej kryptomeny, v skutočnosti byť žena?

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísala Denisa.

Je Satoshi žena?

Nakamoto v roku 2008 napísal tzv. white paper, popisujúci najznámejšiu kryptomenu, z ktorej vznikli všetky ostatné. Avšak v komunite a v celom fintech priemysle ovládanom mužmi je teória „Satoshi je žena“ provokatívna podobne, ako by bola u kresťanov teória, že Boh je v skutočnosti ženského pohlavia.

Získajte profesionálne analýzy a exkluzívny pohľad na kryptomeny na trading11.com

Začarovaný kruh

S teóriou, že Nakamoto je ženského pohlavia, prišla newyorská kongresmanka Carolyn Maloney 13. mája. Carolyn Maloney to myslela s veľkým nadhľadom, avšak jej poznámka upozorňuje na vážnu vec: začarovaný kruh, keď príspevky žien do sveta kryptomien sú málo propagované, a tak sa o kryptomeny zajíma menej žien, pretože nemajú žiadne vzory.

Ženy vo fintech odvetví

Vo fintech odvetví ide o veľmi známu tému. Väčšina ľudí totiž dodnes verí, že muži vynašli počítače, internet a prakticky všetko ostatné. Ako sme si ukázali aj v našom seriály, nie je to tak celkom pravda. Len sa o tom nikde veľmi nepíše a tak to širšia verejnosť ani nevie.

Ženy ako napríklad Ada Lovelace a Grace Hopperová by mali hrať významnejšiu rolu pri rozprávaní histórie fintech priemyslu. Bez ich vstupu – a bez vstupu ďalších žien – by sme možno neurobili prielom, ktorý vydláždil cestu pre súčasnú digitálnu revolúciu.

Záver

Pokiaľ majú kryptomeny uspieť, musia sa masovo rozšíriť medzi verejnosť. K tomu potrebujeme aj také vlastnosti a schopnosti, ako spoluprácu v rámci komunity, zdieľanie namiesto súťaživosti a prepájanie rôznych „bublín“. A tam by ženy mohli výrazne pomôcť.

Je pre vás vôbec myšlienka z úvodu článku, síce na hypotetickej úrovni, prijateľná? A o ktorej žene by ste si chceli prečítnabudúce?

Predchádzajúce diely seriálu:

Prvý diel: Jasná nerovnosť
Druhý diel: Elisabeth Stark
Tretí diel: Zabudnuté programátorky
Štvrtý diel: Ako by mohli ženy dostať Bitcoin na Mesiac
Piaty diel: Blythe Masters
Šiesty diel: Kryptomatky

Naše najnovšie video: Stream a nová kancelária!

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

3
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Dariusz MatuszyńskiLatoreFilip Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Filip
Guest
Filip

aká je vlastne pointa tohto článku? príde mi totiž úplne zbytočný

Latore
Guest
Latore

A čo ak je Satoshi Nakamoto v skutočnosti americký orgán napr. CIA,ktorý vytvoril krypto pretože USA vie že dolár čoskoro padne a zlato počas dekád vypredali,takže nemajú nič čím by sa zachránili keď príde krach vo všetkých eko bublinách ktore tu dnes máme…takže skutočná identita tvorcov by vyvolala podozrenie a nepríjemné otázky,takže lepšie zostať v anonymite.

Dariusz Matuszyński
Member

To je taky možnost 😀