Čaká Verge prudký nárast ceny? Chystá sa ,,halving
Čaká Verge prudký nárast ceny? Chystá sa ,,halving". Zdroj: shutterstock.com/karnoff

Kryptomena Verge (XVG) naberá na popularite a k tomu sa neodbytne viaže aj takzvaný ,,halving”, teda znižovanie odmeny za ťažbu na polovicu. Tento proces nastane 9. mája a nie je nereálne, že ho bude sprevádzať prudký nárast hodnoty. Zatiaľ Verge skôr stagnuje a drží sa okolo 0,08 $ za coin. Trh sa ešte spamätáva z nedávnej korekcie, avšak ako s týmto faktorom zamáva zmienený ,,halving” a ďalšie novinky?

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Pavel.

Pokles ceny

Verge je jedna z kryptomien, ktorá sa dá relatívne jednoducho ťažiť, a preto sa sieť zariadení, využívajúcich svoj výkon pre získanie coinov, pomerne rozrástla. Ťažba Verge v uplynulom mesiaci opäť narástla, pretože cena coinu sa odrazila od nízkych pozícií okolo 0,03 USD. Zvýšený záujem o ťažbu je pre sieť Verge povzbudivý. Tiež podľa aktivít na Twitteri a ďalších sociálnych sieťach je vidieť, že komunita sa rozrastá.

Kontroverzná kryptomena

Síce je Verge pomerne neznáma kryptomena, minimálne oproti konkurencii, avšak podpora predovšetkým východných investorov a obchodníkov ju drží nad vodou. V minulých týždňoch prebehlo médiami hneď niekoľko správ, napríklad o 51% útoku, a veľký rozruch na sociálnych sieťach vyvolalo tiež oznámenie o partnerstve Verge so serverom pre dospelých. Po tejto správe sa cena prepadla, avšak hneď potom prišli aj pozitívne správy, napríklad o zaregistrovaní Verge na kryptoburze Bitfinex, pridanie na ďalšie platformy typu Abra, TokenPay a Coinpayments a tiež o chystanom ,,halvingu”.

Tip redakcie: Verge – kontroverzia a obvinenia z podvodu

Záver

Uvidíme, ako sa ,,halving” premietne na konečnej hodnote. Isté je, že záujem malých investorov spolu s ďalšími dobrými správami by mohol Verge opäť vystrčiť na výslnie a tiež dostať do hľadáčika medzinárodných obchodníkov. Na druhú stranu je zrejmé, že iba veľké množstvo správ na sociálnych sieťach nestačí pre nárast ceny coinu. Čo si myslíte o tejto kontroverznej kryptomene vy? Máte nejaké XVG vo svojom portfóliu?

Naše najnovšie video

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Zdroj:
https://cryptovest.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance