vitalik buterin bullish bearish predikcia bitcoin

Bitcoin je ako najväčšia kryptomena súčasnosti známy svojou volatilitou. Medziročné pohyby o stovky percent nie sú výnimkou. V roku 2017 dokonca zaznamenal legendárne rallye – z hodnoty 1000 $ vyletel na neuveriteľných 20000 $. Práve v tomto búrlivom období uzreli svetlo sveta aj dve najhoršie predikcie v histórii Bitcoinu.

Spoluzakladateľ kryptomeny Ethereum Vitalik Buterin sa nedávno rozhodol vybrať najhoršiu bullish a bearish predikciu. Jedným dychom dodáva, že je dôležité smiať sa a pripomínať hlúposť ľudí, ktorí bez rozmyslu strieľajú rôzne čísla a vytvárajú paniku svojimi cenovými predpoveďami.

Predikovať pohyby Bitcoinu je notoricky náročné.

Očakávajte veľké pohyby! V piatok expiruje 47% Bitcoin opcií na trhu

Bullish – John McAfee a Bitcoin za milión v roku 2020

Rok 2020 síce ešte neskončil, no už teraz je zrejmé, že Bitcoin tak skoro nedosiahne milión dolárov. Táto predikcia vznikla ešte v novembri 2017 po tom, čo spoluzakladateľ aktivírusového programu McAfee upravil svoju predpoveď pre Bitcoin. Na Twitter vtedy napísal:

“Keď som predikoval Bitcoin za 500 000 $ do konca roka, použil som model, ktorý predpovedal 5000 $ na konci 2017. Bitcoin však akceleroval omnoho rýchlejšie, než som predpokladal. Teraz predikujem Bitcoin za milión do konca 2020. Ak nemám pravdu, zjem svoj di*c.”

John McAfee nakoniec svoju predikciu v januári tohto roka odvolal s tým, že sa iba snažil do kryptomien nalákať nových ľudí. Nakoniec ešte vyhlásil, že Bitcoin je bezcenný a odporučil tri ďalšie coiny. Ktoré? Viac info. nájdete v tomto článku.

Bearish – Nouriel Roubini – Bitcoin padne na nulu

Ako najhoršiu bearish BTC predikciu Vitalik vybral vyhlásenie známeho ekonóma a veľkého kritika kryptomien Nouriela Roubiniho. Ten vo februári 2018 využil paniku na trhu, keď Bitcoin znenazdajky klesol na 7000 $ a napísal nasledovné:

“Ako som očakával, Bitcoin teraz padne pod 6000 $ Následne bude dosiahutých 5k. Zajtra bude americký kongres rokovať o kryptomenových podvodoch. HODL-idioti budú držať svoje roztekajúce sa Bitcoiny zatiaľ čo budú padať na nulu a scammeri a veľryby budú dumpovať a utekať.”

Môže Bitcoin ešte klesnúť na nové low? Iste! Padne však na nulu? To je len ťažko predstaviteľné. Roubini v čase tejto “predikcie” určite vedel, že Bitcoin má svoju hodnotu a určite nestratí celú svoju hodnotu. Podobný názor má aj šéf FED-u, ktorý sa o Bitcoine vyjadril ako o digitálnom zlate.

A čo vy? Čo považujete za najhoršiu predikciu pre Bitcoin alebo inú kryptomenu? Vyskytla sa aj na tomto webe? Napíšte nám to do komentárov!

A prečítajte si dnešnú analýzu Bitcoinu a Etherea od našich nových tradero.

Analýza SC STRAT IOTA SUSHI MAID – Tieto altcoiny majú obrovský potenciál

Zdroj:
cointelegraph.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance