Vitalik vybral najhoršiu bullish a bearish predikciu v histórii Bitconu

4

Viete ako zarobiť 4-5% mesačne?

Zúčastnite sa nášho webináru:

Bitcoin je ako najväčšia kryptomena súčasnosti známy svojou volatilitou. Medziročné pohyby o stovky percent nie sú výnimkou. V roku 2017 dokonca zaznamenal legendárne rallye – z hodnoty 1000 $ vyletel na neuveriteľných 20000 $. Práve v tomto búrlivom období uzreli svetlo sveta aj dve najhoršie predikcie v histórii Bitcoinu.

Spoluzakladateľ kryptomeny Ethereum Vitalik Buterin sa nedávno rozhodol vybrať najhoršiu bullish a bearish predikciu. Jedným dychom dodáva, že je dôležité smiať sa a pripomínať hlúposť ľudí, ktorí bez rozmyslu strieľajú rôzne čísla a vytvárajú paniku svojimi cenovými predpoveďami.

Predikovať pohyby Bitcoinu je notoricky náročné.

Očakávajte veľké pohyby! V piatok expiruje 47% Bitcoin opcií na trhu

Bullish – John McAfee a Bitcoin za milión v roku 2020

Rok 2020 síce ešte neskončil, no už teraz je zrejmé, že Bitcoin tak skoro nedosiahne milión dolárov. Táto predikcia vznikla ešte v novembri 2017 po tom, čo spoluzakladateľ aktivírusového programu McAfee upravil svoju predpoveď pre Bitcoin. Na Twitter vtedy napísal:

„Keď som predikoval Bitcoin za 500 000 $ do konca roka, použil som model, ktorý predpovedal 5000 $ na konci 2017. Bitcoin však akceleroval omnoho rýchlejšie, než som predpokladal. Teraz predikujem Bitcoin za milión do konca 2020. Ak nemám pravdu, zjem svoj di*c.“

John McAfee nakoniec svoju predikciu v januári tohto roka odvolal s tým, že sa iba snažil do kryptomien nalákať nových ľudí. Nakoniec ešte vyhlásil, že Bitcoin je bezcenný a odporučil tri ďalšie coiny. Ktoré? Viac info. nájdete v tomto článku.

Bearish – Nouriel Roubini – Bitcoin padne na nulu

Ako najhoršiu bearish BTC predikciu Vitalik vybral vyhlásenie známeho ekonóma a veľkého kritika kryptomien Nouriela Roubiniho. Ten vo februári 2018 využil paniku na trhu, keď Bitcoin znenazdajky klesol na 7000 $ a napísal nasledovné:

„Ako som očakával, Bitcoin teraz padne pod 6000 $ Následne bude dosiahutých 5k. Zajtra bude americký kongres rokovať o kryptomenových podvodoch. HODL-idioti budú držať svoje roztekajúce sa Bitcoiny zatiaľ čo budú padať na nulu a scammeri a veľryby budú dumpovať a utekať.“

Môže Bitcoin ešte klesnúť na nové low? Iste! Padne však na nulu? To je len ťažko predstaviteľné. Roubini v čase tejto „predikcie“ určite vedel, že Bitcoin má svoju hodnotu a určite nestratí celú svoju hodnotu. Podobný názor má aj šéf FED-u, ktorý sa o Bitcoine vyjadril ako o digitálnom zlate.

A čo vy? Čo považujete za najhoršiu predikciu pre Bitcoin alebo inú kryptomenu? Vyskytla sa aj na tomto webe? Napíšte nám to do komentárov!

A prečítajte si dnešnú analýzu Bitcoinu a Etherea od našich nových tradero.

Analýza SC STRAT IOTA SUSHI MAID – Tieto altcoiny majú obrovský potenciál

Zdroj:
cointelegraph.com

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
4 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Brsssisej

Bitcoin prejde na pos, cena kvôli prechodu z hwown na coinown z miningu na staking pojde hore, poplatky z tazenia na staking budú minimalne.

Brsssisej

Pridám že zmysel btc je transfer a hodl. Ale male hodnoty sa neoplati lebo poplatky a support decentralizacie minimalizacie poplatkov je vysoka na to aby sa globalne pouzival aj na malé centove transakcie, jedine low power req po prechode na pos to umožní, lighting nie lebo je to centralizovany shit a blockchain smeruje skor na dao a distribuovane microtx siete.

SlovakHODL

Na mikro tranzakcie je tu predsa Lightning Network. Odporucam do telefonu Phoenix alebo Breez wallet. Obe penazenky su stavane na LN a nadhera pouzivat ci uz sukromne alebo aj ako masinu na BTC platby v obchode alebo restauracii.

samuel

No na Lightning Network by som sa moc nespoliehal. Hodinu pred tvojim komentarom sme publikovali tento článok:
https://kryptomagazin.sk/bitcoin-vyvojar-odhalil-najvacsi-problem-s-lightning-network/
Takže bacha.. ta technologia je v plienkach.