Prečo sa oplatí zaujímať o kryptomeny

Pre začiatočníkov Kryptomeny, ktoré sa oplatí kúpiť
Kryptomeny, ktoré sa oplatí kúpiť. Zdroj: shutterstock.com/Hernan E. Schmidt
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Počuli ste už o kryptomenách? Sú tu s nami deväť rokov a za ten čas spravili vo svete malú peňažnú a informačnú revolúciu. Či už ide o bezpečnosť, rýchle platby, rastúce ceny jednotlivých krypto-mincí voči euru/korune/doláru alebo rastúcu využiteľnosť, kryptomeny vynikajú vo všetkých kategóriách.

Za posledný rok sme boli svedkami nevídaného rastu. V januári 2021 ste si mohli Bitcoin kúpiť za menej než 30 000$. V čase písania tohto článku už atakuje 40 000$. Ďalšou zaujímavou kryptomenou je Ethereum. V januári sa jeho cena pohybovala okolo 1 500$, dnes už dosiahla 2 000$.

Veľký potenciál má aj Litecoin. Ide v podstate o odľahčenú verziu Bitcoinu s možnosťou rýchlejšieho prevodu peňazí a výrazne nižšími poplatkami. Litecoin stál na začiatku roka 130$, momentálne jeho hodnota presahuje 160$.

Ak by som to vedel, dnes už som milionár.

Stále však nie je neskoro! Žijeme v zaujímavej dobe. O kryptomeny sa momentálne zaujíma veľmi málo ľudí. V Česku a na Slovensku ich vlastní dokopy 30 000 ľudí. Na celom svete je to možno 40 miliónov. Hodnota kryptomien sa exponenciálne zvyšuje. Dôvod je jednoduchý. K tejto finančnej revolúcii sa pridávajú stále noví a noví ľudia.

Kroptomeny sú deliteľné.  To znamená, že je možné kúpiť si “na skúšku” alebo dlhodobú investíciu napríklad 0,001 Bitcoinu.

V posledných mesiacoch do kryptomien začali investovať celé štáty. Rusko vrámci svojej snahy zbaviť sa závislosti na dolároch skupuje obrovské množstvá Bitcoinov a ďalších digitálnych mien. Plánuje tiež investovať sto miliónov dolárov do nového datacentra zameraného na ťažbu Bitcoinu. S Bitcoinom sa začína obchodovať aj na burzách s komoditami. Jednoducho:

kryptomeny dobýjajú svet!

V tomto momente už nie je otázkou či ich hodnota bude aj naďalej rásť. Otázkou je, ako veľmi. Objavujú sa názory renomovaných odborníkov, ktorí predpovedajú Bitcoin za
1 000 000$ do roku 2030.

Ak chcete dostávať aktuálne informácie o kryptomenách v slovenskom jazyku, dajte nám like na našom facebooku.

Nenechajte si ujsť vlak

Kryptomeny dobýjajú svet a dobýjajú ho veľmi rýchlo. Rozhodne sa oplatí sledovať túto úžasnú jazdu, prípadne dokonca investovať peniaze. Ponúkajú skvelú možnosť zhodnotenia vašich financií.

Za posledné roky sa v podstate vyriešil problém s likviditou kryptomien (teda prevod: kryptomena => euro/koruna a naopak). Nákup a predaj kryptomien je dnes v podstate pár klikov ďaleko. Stačí vedieť, kam ísť. Na našej stránke nájdete najlepší a najlacnejší spôsob, ako na to.

Svet kryptomien je úžasný, plný akcie, prekvapení, drámy a v neposlednom rade aj ľudí, ktorí na nich zbohatli. Stále sme však iba na začiatku. V najbližších rokoch očakávame krásne zhodnotenie a vy môžete byť pri tom.