Hackeri ukradli 250 000 XVG.
Hackeri ukradli 250 000 XVG. Zdroj: shutterstock.com/andrey_l

Verge pod 51% útokom kvapne vykonal hard fork, hackeri ukradli 250 000 XVG – Ripple sa snažil uplatiť Coinbase a Gemini, ponúkal až 1 mil. USD za zalistovanie – Kryptomena Tron bola zalistovaná na burze Bithumb – India zakázala svojim občanom obchodovanie s kryptomenami pomocou bankových účtov – Ontario chce prísnejšie regulácie krpytomien a ICO – Juhokórejská polícia zatkla štyroch predstaviteľov kryptobúrz pre podozrenie z podvodu a sprenevery – Coincheck akceptoval ponuku Monexu na prevzatie – Prvá mobilná peňaženka pre Android s podporou Lightning Network je k dispozícii na Google Play – Sirin Labs našla výrobcu pre svoj Blockchain mobil

Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý nájdete tu.

Správa dňa

Kryptomena Verge s stala obeťou 51% útoku. Hacker-ťažiar získal väčšinovú kontrolu nad sieťou, čo je výkon, ktorý umožňuje riadiacemu subjektu meniť transakcie a spochybňovať integritu celého blockchainu. Asi 250 000 XVG bolo útočníkom ukradnutých a donútilo tým vykonať opravu formou hard forku. Bitcoin.com (v EN)

Tip redakcie: Čo je to fork? – Časť prvá

Kryptomeny a ICO

Ripple sa nepodarilo zalistovať na dvoch najväčších kryptoburzách v USA, Gemini a Coinbase, a to ani po ponuke platby vo výške 1 mil. USD a ďalších ponukách. Problém môže byť v tom, že XRP nie je decentralizovaná mena a tak by mohla spadať pod nariadenie amerických regulátorov pre cenné papiere.  Bloomberg.com (v EN)

TRON (TRX) v poslednom čase zaznamenal zvýšenú aktivitu, hlavne po zahájení testovacej siete. V jednom okamihu TRX mena pridala počas noci 32%. Hlavným dôvodom krátkodobého vzostupu je zalistovanie TRX na kryptoburze Bithumb. Cryptovest.com (v EN)

Regulácie

Obyvatelia Indie už nemôžu na základe svojich bankových účtov nakupovať kryptomeny podľa nových opatrení prijatých centrálnou bankou krajiny. CCN.com (v EN)

V kanadskom Ontariu sa bude regulátor cenných papierov v budúcom roku zameriavať so zvláštnym dôrazom na reguláciu kryptomen a ICO. Coindesk.com (v EN)

K téme si taktiež môžete prečítať: Vplyv regulácií na cenu kryptomien

Burzy

Juhokórejská polícia zatkla štyroch vysoko postavených predstaviteľov dvoch kryptobúrz, vrátane generálneho riaditeľa burzy Coinnest. Boli zadržaní na základe zatykačov, vydaných pre vyšetrovanie podvodov, uviedli prokurátori. Riaditelia sú obvinení zo sprenevery peňažných prostriedkov, ktoré patria zákazníkom. Bitcoin.com (v EN)

Pred týždňom japonská skupina Monex Group, zaoberajúca sa finančnými službami, oznámila, že plánuje prevziať japonskú krpytoburzu Coincheck. Tato dohoda bola nedávno potvrdená oboma stranami. Bitcoinist.com (v EN)

Mohlo by vás taktiež zajímať: Coincheck – čo vieme o najväčšom hacku?

Biznis

Prvá užívateľská mobilná peňaženka postavená pre Bitcoin Lightning Network (LN) je k dispozícii pre užívateľov s Androidom v Obchode Google Play. Cointelegraph.com (v EN)

Spoločnosť Sirin Labs našla výrobcu pre svoj smartphone s technológiou Blockchain. Dcérska spoločnosť Foxconn Technology Group, FIH Mobile, súhlasila s tým, že pomôže vyvinúť telefón s Blockchainom, nazvaný Finney. Cointelegraph.com (v EN)

 

 

Sledujte naše krypto-spravodajstvo na facebooku. AK chcete dostávať notifikácie na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky.