Uznávaný ekonóm Peter Schiff: USA čaká recesia!

Ekonomika Peter Schiff - USA čaká obdobie nevídané od čias Veľkej recesie!
Peter Schiff - USA čaká obdobie nevídané od čias Veľkej recesie! ,zdroj: www.shutterstock.com/PoringStudio
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Investor, ekonóm a veľký kritik Bitcoinu, Peter Schiff, verí, že sa už nachádzame v recesii a tvrdí, že to, čo nás čaká, bude oveľa horšie ako veľká recesia, ktorá nasledovala po finančnej kríze v roku 2008!

Mohlo by ťa zaujímať: Graf na dnes: 70 % inflácia ničí túto krajinu. Prečo?

Peter Schiff verí, že bublina čoskoro praskne

Americká centrálna banka tento týždeň zvýšila základnú úrokovú sadzbu. Išlo o najväčšie zvýšenie sadzieb od roku 2000! V správe na stránke schiffgold.com sa uvádza, že podľa analytikov trhu toto zvýšenie nebolo až také „agresívne”, ako niektorí čakali. Správa navyše poukazuje na to, že komentáre guvernéra FED-u Powella tento týždeň obsahovali niekoľko „jemných zmien”, ktoré naznačujú, že nás podľa všetkého čakajú „ekonomické turbulencie.

Peter Schiff si však nemyslí, že FED dokáže prekonať súčasný inflačný tlak, s ktorým majú Spojené štáty problémy.

Nielen, že FED nemôže vyhrať boj proti inflácii bez toho, aby spôsobil recesiu, ale nemôže to urobiť ani bez toho, aby nespôsobil oveľa horšiu finančnú krízu, ktorú sme mali v roku 2008. A čo je ešte horšie, vojnu proti inflácii nemožno vyhrať, ak existujú „stimuly na zmiernenie bolesti,” povedal ekonóm.

Schiff na svojom twitteri taktiež napísal:

Pamätám si, ako si ekonómovia či iní experti mysleli, že americká ekonomika bola na tom dobre tesne pred finančnou krízou v roku 2008. A to aj napriek tomu, že vtedy sme sa už nachádzali vo Veľkej recesii. Ekonomika nebola silná, bola to jedna veľká bublina, ktorá praskla. Dnešná ekonomika je ešte väčšia bublina!

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Schiff, Kiyosaki a Burry majú podobný názor

 FED podľa Sschiffa naschvál vytvoril finančnú krízu v roku 2008 tým, že držal úrokové sadzby príliš nízko. Potom svoj neporiadok zamietol „pod koberec inflácie”. Teraz musí vyvolať ešte väčšiu finančnú krízu, aby sa upratal ešte väčší neporiadok, ktorý spôsobil.

Schiff nie je zďaleka jediný, kto verí, že infláciu už nemožno skrotiť. Známy investor Robert Kiyosaki už nejaký čas varuje, že hyperinflácia a depresia sú na ceste: „Inflácia extrémne stúpa a priemerný Američan nemá ani 1000 dolárov. 40 % Američanov nemá schovaných ani 1000 dolárov. Takže keď inflácia opäť stúpne, zlikviduje sa 50 % populácie a až vtedy sa môže začať revolúcia.”

Americký investor Michael Burry na adresu inflácie, recesie a FED-u napísal, že „FED nemá v úmysle bojovať proti inflácii”.

Čítaj ďalej: Hrozba recesie rastie: na čo sa treba pripraviť?