Ray Dalio: Bitcoin je skvelým zaistením proti inflácii!
Ray Dalio: Bitcoin je skvelým zaistením proti inflácii! ,zdroj: www.shutterstock.com/eamesBot

Ray Dalio verí, že Bitcoin je skvelým zaistením proti inflácii, avšak tvrdí, že so zlatom by ho neporovnával. V nedávnom rozhovore pre The Economic Times zakladateľ Bridgewater Associates, miliardár a investor, vidí potenciál v digitálnych aktívach a ocenil ich pôsobivú výkonnosť za posledné desaťročie!

Dalio vidí v Bitcoine potenciál

Americký investor poznamenal, že obmedzená ponuka Bitcoinu je podobná akceptovaným inflačným aktívam, kam patrí napríklad zlato.

Mohlo by ťa zaujímať: 10 krutých právd o kryptomenách

Na druhej strane si však nemyslí, že by centrálne banky začali prijímať Bitcoin ako rezervné aktívum pre niekoľko problémov, ako je napríklad anonymita a zákaz v niektorých krajinách po celom svete.

Dalio sa k tejto téme vyjadril takto:

Bitcoin má aj svoje problémy. Ak to bude potrebné, transakcie je možné vysledovať, takže súkromie môže byť problémom. Aktíva môžu byť kontrolované, a transakcie môžu byť v niektorých prípadoch nezákonné. Tieto aspekty sa môžu využívať sa v časoch, keď sú pod hrozbou ostatné meny. Preto si nemyslím, že budú držané ako rezervy centrálnych bánk z týchto dôvodov,“ povedal miliardár.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Potenciál kryptomien!

Hoci Dalio verí, že novodobý investor by mal mať vo svojom portfóliu aspoň nejaké digitálne aktíva, najmä Bitcoin, poznamenal, že zlato je tiež vynikajúcou prevenciou voči inflácii. Rast kryptomenového priemyslu v nasledujúcich 10 rokoch hodnotí tiež pozitívne:

Myslím si, že prostredie, v ktorom sa nachádzame, je prostredím, v ktorom existuje riziko politickej konfiškácie. Som za to, že zlato je dobrým aktívom. Ale ako som už povedal, nachádzame sa v úplne novom prostredí, ktoré by mohlo zahŕňať napríklad aj NFT a podobné aktíva. Ale na tieto veci musí nastať čas. Kryptomenový trh sa bude vyvíjať v priebehu nasledujúcich 5 až 10 rokov.“

Investor a miliardár poukázal na to, že vzhľadom na meniace sa globálne ekonomické prostredie by bolo rozumné, aby investori diverzifikovali svoje investičné portfóliá. Poznamenal, že každý investor by mal mať vo svojom portfóliu kryptomeny, zlato a iné aktíva, aby bol ochránený pred rastúcou infláciou.

Je chybou, ak má niekto peniaze len v jednom aktíve. Lepšie bude, ak si investor vyberie digitálnu menu, k tomu zlato a pod.“

Súhlasíte s názorom Dalia?

Čítaj ďalej: Binance preráža do EÚ! – Francúzsko udelilo regulačné schválenie najväčšej kryptoburze!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre