USA čaká pád a recesia!
USA čaká pád a recesia! ,zdroj: www.shutterstock.com/spyarm

Americký miliardár Carl Icahn a zakladateľ Icahn Enterprises predpovedá, že americká ekonomika podľa všetkého smeruje do recesie. Investor a biznismen varoval pred množstvom problémov, ktoré v USA môžu najbližšiu dobu očakávať.

Carl Icahn to nevidí ružovo

Investor a miliardár Carl Icahn v utorok v rozhovore pre televíznu stanicu CNBC povedal, že americkú ekonomiku a krajinu v najbližšej dobe podľa všetkého čaká recesia, alebo dokonca niečo oveľa horšie. Carl Icahn je zakladateľom Icahn Enterprises, verejnej spoločnosti a diverzifikovanej konglomerátnej holdingovej spoločnosti so sídlom v New Yorku.

Mohlo by ťa zaujímať: Larry Fink, miliardár a riaditeľ giganta BlackRock: Globálne prijatie kryptomien je neodvratné!

Čo teda povedal tento úspešný investor?

„Rastúca inflácia je hlavnou hrozbou pre ekonomiku. Myslím si, že existuje veľká šanca, že môže prísť silná recesia alebo niečo ešte oveľa horšie.“

Icahn ďalej vysvetlil, že na základe svojich dlhoročných skúseností človek pochopí, že vedenia rôznych inštitúcií a spoločností robia zlú robotu a že systém potrebuje obnovu. Poznamenal tiež, že momentálne majú Spojené štáty americké problémy s dodávateľským reťazcom, pretože americké spoločnosti sú veľmi zle riadené.

„V súčasnej korporátnej Amerike neexistuje žiadna kolektívna zodpovednosť. Existuje niekoľko skvelých spoločností s veľmi dobrými generálnymi riaditeľmi. Oveľa viac je ale takých, ktorí si nespĺňajú svoju úlohu.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní. 

S USA to už nevyzerá najlepšie

Investora sa opýtali, či verí, že dôjde k pozitívnejšiemu scenáru. „Naozaj neviem, či to FED dokáže zabezpečiť alebo nie. Avšak myslím si, že máme pred sebou veľmi veľa problémov. Bude to mať veľmi závažné dosahy. Inflácia je hrozná vec, keď sa rozbehne, ťažko a dlho sa zastavuje. Toho džina nemôžete dostať späť do fľaše tak ľahko. Videli sme to v 70. rokoch, čo sa stalo.“

Svoj názor investor uzatvára takto:

„Za posledných 20 alebo 30 rokov k nám prichádza lacný tovar z ďalekého východu. Napríklad z Číny alebo dokonca aj z Ruska. Myslím, že tie dni sú už preč. K tomu všetkému tu ešte máme vojnu. Táto nepríjemná situácia pridáva ďalšie problémy,“ poznamenal miliardár.

Čítaj ďalej: Generálny riaditeľ Binance: Ešte nie je neskoro, kryptomenový priemysel je stále na začiatku!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance