Kryptomeny ktoré môžu vyrasť
Kryptomeny ktoré môžu vyrasť. Zdroj: shutterstock.com/Mo Azizi

Trh s kryptomenami prežil od začiatku roka jeden z najväčších poklesov spôsobený zvyšovaním úrokových sadzieb, vojnou na Ukrajine a krachom veľkých kryptomenových spoločností. Počas leta sa cena stabilizovala. Bitcoin ich zažil v minulosti už 4 a vždy sa nakoniec pozrel na nové maximum. Každá kríza predstavovala pre investorov príležitosť nakúpiť za lacné ceny a rovnako je to aj teraz. Preto sme vybrali niekoľko podhodnotených kryptomien, o ktoré má zmysel sa zaujímať.

Bitcoin – stávka na stabilitu

Ako už tradične Bitcoin zvláda klesajúci trend najlepšie spomedzi známych altcoinov. Pokles o 70 % za posledný rok síce nie je príjemný, ale pokiaľ používame metódu DCA, tak si vstupnú cenu môžeme spriemerovať na výrazne nižšiu.

Bitcoin a cenový vývoj za posledný rok
Bitcoin a cenový vývoj za posledný rok. Zdroj: coinmarketcap.com

Minulosť nám jasne ukázala, že pre Bitcoin je bežné poklesnúť o viac ako 80 % a následne narásť o 1 000 % (príklad z obdobia rokov 2018 až 2021). Vždy v prvom rade záleží na zvážení rizika. Pokiaľ Bitcoinu veríme a sme si vedomí jeho správania, vieme akceptovať jeho veľké volatilné pohyby, tak prečo zvlášť teraz nenakupovať po poklese?

BNB – dnešný favorit?

Okrem Dogecoinu, ktorý veľmi často vyletí a potom spadne, je Binance coin jediný zo známych altcoinov, ktorý posledné mesiace rástol. Od dna z júna už urobil 50 %. Na druhej strane, ak počítame s rastom minimálne na historické maximum, tak Binance coin môže urobiť ďalších 100 %. BNB má podporu najväčšej globálnej burzy s kryptomenami, ktorá počas leta spustila ako prvá obchodovanie na vybrané kryptomenové páry úplne zadarmo, čo spustilo masívny rastúci pohyb.

Binance coin a cenový vývoj za posledný rok
Binance coin a cenový vývoj za posledný rok. Zdroj: coinmarketcap.com

Binance coin sa najčastejšie používa ako prostriedok na zníženie poplatkov na burze Binance. Časť z nich sa následne spáli a mince sa stiahnu z obehu, čím reálna hodnota každej jednej mince rastie. Okrem toho sa BNB dá stakovať s pomerne slušnou odmenou okolo 7 % p.a.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

FTX – konkurent burzy Binance

FTX patrí ku skokanom roka z pohľadu návštevnosti aj objemov obchodov na burze. Jej zakladateľ Sam Bankman-Fried v minulosti pôsobil ako obchodník na burze a v roku 2019 založil derivátovú krypto burzu FTX. Podobne ako pri kryptomene BNB sa časť z poplatkov tokenu FTX spáli v sieti a pre obchodníkov sa dá použiť na zníženie poplatkov.

FTX a cenový vývoj za posledný rok
FTX a cenový vývoj za posledný rok. Zdroj: coinmarketcap.com

Cena tejto kryptomeny podobne ako v prípade Bitcoinu je o 70 % nižšie z historického maxima. To je opäť príležitosť kupovať za lacno. Hodnota tokenu FTX dlhodobo rastie od samotného vytvorenia v roku 2019. Vtedy sa kryptomena začala obchodovať pod 2 doláre.

XCN – nováčik na trhu

XCN je nováčik v kryptomenom svete, ktorý môže prekvapiť. Zatiaľ čo takmer všetky kryptomeny výrazne klesajú, hodnota tohto altcoinu od zalistovania v marci 2022 dokonca mierne vzrástla. Navyše, stále nie je XCN zalistovaný na najväčšej burze sveta – Binance.

Chain a cenový vývoj za posledný rok
Chain a cenový vývoj za posledný rok. Zdroj: coinmarketcap.com

Projekt Chain (XCN) rieši celkovo 4 produkty: Sequence, Chain Cloud, Chain NFTs a Chain Enterprise. Na svojej webovej stránke sa chvália s úspechom jedného klienta, ktorí vďaka službe Chain NFTs dokázal predať svoje vlastné výrobky za 12 miliónov dolárov.

Záver

Tento článok treba brať len ako inšpiráciu. Nejde o finančnú radu a nie je naším cieľom, aby nás niekto slepo nasledoval v tom, čo nakupujeme. Nie každé rozhodnutie musí byť pri obchodovaní na burze správne, a to platí aj pri výbere kryptomien. Preto neinvestujte všetko do jedného projektu, ale portfólio rozdeľujte do viacerých projektov. Viac o tom, ako investujeme, sa dočítate v našej investičnej sérii: Začíname znovu investovať. Je teraz správny čas kúpiť Bitcoin? – Cesta k miliónu #8

Prečítaj si aj: Špičkový analytik predpovedá raketový rast týmto 3 kryptomenám

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance