Bitcoin a veľkí hráči
Bitcoin a veľkí hráči. Zdroj: Shutterstock.com/Imagepocket

Posledné obdobie sú veľryby (bohatí investori) podozrivo pokojné a nevykazujú prehnanú aktivitu. Ich správanie ale môže napovedať tomu, kam sa Bitcoin pohne v najbližšom mesiaci. Na trhu stále pretrváva strach, čo môže byť kľúčové pre dlhodobé zmeny cenového trendu, ktorý je posledné mesiace nejasný.

Väčšinu roka sa veľkí inštitucionálni držitelia a adresy veľkých hráčov zbavovali svojich bitcoinových držieb. Úplne odlišný sentiment bol zaznamenaný v roku 2021, keď veľkí investori výrazne hromadili až do novembra, keď Bitcoin dosiahol historický vrchol.

V poslednej dobe ale táto skupina investorov neprejavuje veľký záujem o pohyby na trhu, čo potvrdzujú údaje o počte transakcií veľkých hráčov. Tie totiž nezaznamenali žiaden výrazný nárast.

Počet transakcií veľrýb
Počet transakcií veľrýb. Zdroj: Santiment

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Zisky vyberajú aj dlhodobí držitelia

Pozitívny trend bol zaznamenaný pre peňaženky s objemom 10 000 až 100 000 mincí, ktoré narástli z 11,20 % na 12,13 %. Peňaženky s mincami nad 100 000 sa, naopak, znížili z 4,34 % na 3,56 %. Výsledkom je, že veľkí hráči sú stále skeptickí voči pohybu cien Bitcoinu.

Medzitým skupiny držiteľov do 3 mesiacov sú stále na nízkej úrovni, čo naznačuje, že na trhu chýba dopyt. Skupina držiteľov od 1 dňa do 1 týždňa síce akumuluje, no trend je veľmi krátkodobý. Podobné správanie zaznamenali aj skupiny od 1 týždňa do 1 mesiaca a od 1 mesiaca do 3 mesiacov. Mierne stúpanie môže byť prvým signálom, že trend sa obráti, no zatiaľ sú tieto nárasty bezvýznamné.

Zatiaľ čo krátkodobé zisky aktivovali maloobchodný nákup, stále nasledovalo okamžité vyberanie ziskov. Aj medzi ostrieľanými dlhodobými hodlermi sa preukázala túžba vyberať zisky na úrovni nad 21 000 dolármi. Bez aktivity veľkých držiteľov by najbližšie obdobie mohlo byť sprevádzané vyberaním ziskov. Medzitým kým cena Bitcoinu neprekoná 25 000 dolárov alebo 18 000 dolárov, nemôžeme hovoriť o zmene trendu.

Prečítaj si tiež: Toto sú dôležité udalosti, ktoré budú hýbať svetom kryptomien do konca roka

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance