Prečo sme znovu začali investovať do Bitcoinu. Zdroj: shutterstock.com/nuttapon averuttaman

Po viac ako roku sme sa rozhodli odznovu obnoviť našu vzdelávaciu investičnú šou o ceste k jednému miliónu. V tomto článku sa pozrieme hlavne na to, ako celá naša výzva bude prebiehať a prečo sme zhodnotili, že práve teraz je najlepší čas znovu začať investovať do Bitcoinu.

Ako bude séria pokračovať?

Pôvodne séria vychádzala každý týždeň a venovala sa skôr analytickej časti ako vzdelávacej. To by sme chceli zmeniť a namiesto toho, aby sme čitateľov smerovali, aby nás presne vo svojom investovaní nasledovali, chceme skôr ponúknuť edukačné články a ukázať, ako to robíme my. A to či už pri výbere danej kryptomeny, alebo ako náš investičný systém funguje. Už teraz môžeme prezradiť, že veľmi užitočné informácie nájdete v našej sekcii „Plus“. Táto séria zároveň bude vychádzať iba raz do mesiaca a bude sa skladať z nasledovných častí:

  1. Zhrnutie nášho portfólia, nové nákupy a kratší komentár k trhu.
  2. Hľadanie zaujímavých obchodných príležitostí, zdôvodnenie, prečo sme sa rozhodli danú kryptomenu kúpiť a koľko do nej zainvestovať.
  3. Vzdelávacia časť, kde si vždy povieme niečo o investovaní a finančnej gramotnosti.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čo bude cieľom?

My na Kryptomagazíne stále viac kladenie dôraz na zvyšovanie finančnej gramotnosti a vytvorenie si návykov pravidelného investovania (nie iba do kryptomien, ale do akéhokoľvek druhu aktív od nehnuteľností až po akcie). Chceme vám, čitateľom, ukázať, ako my investujeme a aké metódy používame na zhodnotenie nášho portfólia. Preto sme sa rozhodli obnoviť znovu túto sériu a kombinovať naše skúsenosti s tým, čo nám prinesie trh a reagovať na to.

Na začiatok sme sa rozhodli investovať 10 000 dolárov celkovo do 20 kryptomien. Celé naše portfólio nájdeš v tomto odkaze. Pravidelne raz do mesiaca budeme investovať nových 1 000 dolárov. A to bez ohľadu na cenu formou DCA metódy.

Rozloženie portfólia
Rozloženie portfólia. Zdroj: cryptocompare.com

Prečo sme sa rozhodli začať teraz investovať?

Ceny na celom trhu sú veľmi nízke a okrem Bitcoinu aj takmer všetky altcoiny sa priemerne od maxima prepadli o približne 80 %. To je príležitosť pre nás, ktorí veríme v dlhodobý rast. Zároveň chceme byť bližšie k vám a nielen ukazovať teoretické príklady a návody, ale aj ukázať, ako skutočne na trhu a v praxi funguje to, o čom píšeme. To, samozrejme, môže predstavovať pre nás nástrahu, že ak nám niečo nevyjde, bude o tom každý vedieť, kto číta naše články.

Sme na Kryptomagazine, kde veríme kryptomenám, a preto naším cieľom nie je sa obávať o rast na trhu a dlhodobého potenciálu Bitcoinu. Tešíme sa preto na teba v ďalšom diely, kde si povieme viac o nastavení pravidelného investovania.

Prečítaj si aj: Takto by malo vyzerať „ideálne“ investičné portfólio. Do čoho sa teraz oplatí najviac investovať?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance