Začíname znovu investovať. Je teraz správny čas kúpiť Bitcoin? – Cesta k miliónu #8

Obchodovanie
Prečo sme znovu začali investovať do Bitcoinu. Zdroj: shutterstock.com/nuttapon averuttaman
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Po viac ako roku sme sa rozhodli odznovu obnoviť našu vzdelávaciu investičnú šou o ceste k jednému miliónu. V tomto článku sa pozrieme hlavne na to, ako celá naša výzva bude prebiehať a prečo sme zhodnotili, že práve teraz je najlepší čas znovu začať investovať do Bitcoinu.

Ako bude séria pokračovať?

Pôvodne séria vychádzala každý týždeň a venovala sa skôr analytickej časti ako vzdelávacej. To by sme chceli zmeniť a namiesto toho, aby sme čitateľov smerovali, aby nás presne vo svojom investovaní nasledovali, chceme skôr ponúknuť edukačné články a ukázať, ako to robíme my. A to či už pri výbere danej kryptomeny, alebo ako náš investičný systém funguje. Už teraz môžeme prezradiť, že veľmi užitočné informácie nájdete v našej sekcii „Plus”. Táto séria zároveň bude vychádzať iba raz do mesiaca a bude sa skladať z nasledovných častí:

  1. Zhrnutie nášho portfólia, nové nákupy a kratší komentár k trhu.
  2. Hľadanie zaujímavých obchodných príležitostí, zdôvodnenie, prečo sme sa rozhodli danú kryptomenu kúpiť a koľko do nej zainvestovať.
  3. Vzdelávacia časť, kde si vždy povieme niečo o investovaní a finančnej gramotnosti.

Čo bude cieľom?

My na Kryptomagazíne stále viac kladenie dôraz na zvyšovanie finančnej gramotnosti a vytvorenie si návykov pravidelného investovania (nie iba do kryptomien, ale do akéhokoľvek druhu aktív od nehnuteľností až po akcie). Chceme vám, čitateľom, ukázať, ako my investujeme a aké metódy používame na zhodnotenie nášho portfólia. Preto sme sa rozhodli obnoviť znovu túto sériu a kombinovať naše skúsenosti s tým, čo nám prinesie trh a reagovať na to.

Na začiatok sme sa rozhodli investovať 10 000 dolárov celkovo do 20 kryptomien. Celé naše portfólio nájdeš v tomto odkaze. Pravidelne raz do mesiaca budeme investovať nových 1 000 dolárov. A to bez ohľadu na cenu formou DCA metódy.

Rozloženie portfólia

Rozloženie portfólia. Zdroj: cryptocompare.com

Prečo sme sa rozhodli začať teraz investovať?

Ceny na celom trhu sú veľmi nízke a okrem Bitcoinu aj takmer všetky altcoiny sa priemerne od maxima prepadli o približne 80 %. To je príležitosť pre nás, ktorí veríme v dlhodobý rast. Zároveň chceme byť bližšie k vám a nielen ukazovať teoretické príklady a návody, ale aj ukázať, ako skutočne na trhu a v praxi funguje to, o čom píšeme. To, samozrejme, môže predstavovať pre nás nástrahu, že ak nám niečo nevyjde, bude o tom každý vedieť, kto číta naše články.

Sme na Kryptomagazine, kde veríme kryptomenám, a preto naším cieľom nie je sa obávať o rast na trhu a dlhodobého potenciálu Bitcoinu. Tešíme sa preto na teba v ďalšom diely, kde si povieme viac o nastavení pravidelného investovania.

Prečítaj si aj: Takto by malo vyzerať „ideálne” investičné portfólio. Do čoho sa teraz oplatí najviac investovať?

Autor:
Ľuboš Kovár
Ľuboš Kovár

Kryptomenám sa venuje už od strednej školy. Za niekoľko rokov vybudoval z Kryptomagazínu najväčší kryptomenový a zároveň ekonomický magazín na Slovensku.

Najčítanejšie články

1

Slovenské banky zatvárajú pobočky. V tomto meste nezostane už ani jedna

2

Vodiči, pozor. Pokuty za nedodržanie tejto povinnosti poriadne narastú

3

Sociálna poisťovňa začína vyplácať nový príspevok. Prilepší si táto skupina Slovákov

4

Veľký reťazec ruší 73 pobočiek a vyhlásil konkurz

5

Najväčšie slovenské kníhkupectvo sa topí v takmer dvojmiliónovej strate

PR články

Zarábaj s platformou Millionero s najúspešnejšími. Predstavujeme službu Copytrading

Marek Jendrál | 23. februára 2024

Copytrading je skvelá možnosť, ako si pasívne nechať zhodnocovať svoj kapitál, a zároveň pre skúsených obchodníkov príležitosť, ako speňažiť svoje know how i nadobudnuté skúsenosti.

Predstavujeme copytrading na platforme Millionero pre začiatočníka

Dobrý investičný plán vám môže zmeniť život. Tu je návod od A po Z na jeho vytvorenie

Henrieta Balázsová | 14. februára 2024 Horúca novinka

Žijeme vo svete, kde sú možnosti nekonečné, no predsa sa zdá, že cesta k finančnej nezávislosti je pre mnohých zahalená tajomstvom. Kľúčom k jeho odhaleniu je dobre zostavený investičný plán.

Dobrý investičný plán je základom úspechu
Horúca novinka