Krypto-milionár. Zdroj: shutterstock.com/ Jester-Flim

Kryptomeny po celom svete priniesli mnohým ľuďom bohatstvo a z niektorých urobili milionárov až miliardárov. Jedným z nich je Jack Skipp, dnes 28-ročný milionár, ktorý na radu svojho 62-ročného otca, bývalého pilota spoločnosti Emirates, investoval do kryptomien. Čo prinieslo Skippovi bohatstvo a aké rady má pre kryptomenových investorov?

Z pilota milionárom

Jack Skipp je bývalý pilot, dnes milionár a YouTuber, ktorý ľuďom po celom svete radí, ako zarobiť na kryptomenách. Svoju prvú investíciu urobil v roku 2017. V tom čase investoval do Bitcoinu na radu svojho otca, ktorý mu odporúčil práve Bitcoin. Jack opisuje, ako vyzerala jeho počiatočná investícia:

Predtým, ako som začal s kryptomenami, som absolvoval výcvik na pilota a musel som si našetriť nejaké peniaze na ďalšiu časť výcviku. Tak som si vytvoril podnik, ktorý sa mi potom pošťastilo predať za 20 000 dolárov, ktoré som všetky investoval do Bitcoinu.“

Vždy investujte peniaze, ktoré nepotrebujete, a diverzifikujte svoje portfólio
Vždy investujte peniaze, ktoré nepotrebujete, a diverzifikujte svoje portfólio. Zdroj: shutterstock.com/Piscine26

V tom čase za túto sumu bolo možné nakúpiť 10 až 13 bitcoinov. Následne Skipp investoval aj do druhej najväčšej kryptomeny Ethereum a do niekoľkých metaverzových projektov, ktoré zažili svoj boom práve v roku 2021. Po úspechu Skipp založil YouTube kanál CryptoJack, kde sa dnes venuje problematike investovania a obchodovania.

A čo dnes radí milionár bežným ľuďom, ktorí sa púšťajú do investovania?

Neinvestujte nikdy všetko

Hoci mi to vyšlo, keď sa pozerám späť, nebolo to múdre. Novým ľuďom v krypto-investíciách hovorím, aby si kúpili digitálne aktíva v hodnote 10 alebo 100 dolárov, teda sumu, pri ktorej vám bude jedno, či o ňu prídete,“ povedal Skipp.

Investor pripúšťa, že sám investoval veľa a riskoval, čo teda neodporúča ostatným. Do kryptomien odporúča vkladať len také sumy, pri ktorých človek nepociťuje stratu, že o ne prišiel. Investorom sa snaží Skipp tiež vysvetliť, že regulácia je potrebná a v konečnom výsledku pozitívna pre celý sektor kryptomien.

Myslím si, že regulácia z dlhodobého hľadiska bude dobrá, a som členom rady, ktorá spolupracuje s dubajskou vládou na formovaní zákona o kryptomenách.“

Na záver odporúča ľuďom, aby si vždy robili dôsledný výskum a rátali s možnosťou, že väčšina kryptomenových projektov, možno až 80 %, v najbližších rokoch zanikne. Preto je lepšie investovať málo a zaistiť si vždy zisk.

Čítaj ďalej: Špičkový analytik predpovedá raketový rast týmto 3 kryptomenám

 

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance