Ťažobný pool F2Pool zverejnil ceny, pri ktorých sa im už neoplatí ťažiť kryptomeny

BITmarkets BITmarkets

Generálny riaditeľ čínskeho ťažobného poolu F2Pool zverejnil 6. septembra infografiku v ktorej zobrazuje, pri akých cenách jednotlivých kryptomien sa im ich ešte oplatí z finančného hľadiska ťažiť a kedy sa ťažba stane už nerentabilnou.

Pre BTC je kritická cena približne 5 376 USD

Shixing Mao, ktorý je CEO v F2Pool, šiestom najväčšom ťažobnom poole na svete, zverejnil ceny Bitcoinu (BTC), Etherea (ETH), Litecoinu (LTC) a Zcashu (ZEC) pri ktorých sa už ťažba stane pre túto spoločnosť údajne nerentabilná. Podľa publikovanej grafiky by ťažba Bitcoinu za pomoci ASIC zariadenia Antminer T9 bola nerentabilná, ak by táto kryptomena dosiahla hodnotu približne 36 792 juanov (5 376 USD) a menej. V čase písania článku sa aktuálna hodnota BTC pohybuje na urovni 6340 USD.

V prípade použitia modelu Antminer S7 sa ťažba BTC neoplatí už pri jeho cene 79 258 juanov (približne 11 581 USD). Na tejto cene sa však Bitcoin pohyboval naposledy 5. marca 2018. A aj to iba doslova pár dní.

INNOSILICON Terminator 2

Ako je vidieť z infografiky, na rozdiel od používania Antminer S7, je ťažba s modelom Antminer T9 ešte stále rentabilná. Model, ktorý bol na trh uvedený v januári minulého roku tak svojim majiteľom stále dokáže generovať zisk. V prípade poklesu ceny BTC je najistejšou voľbou zariadenie od INNOSILICON – Terminator 2 (T2). Toto bolo uvedené do predaja v máji 2018 a jeho vlastníkom umožňuje ťažiť kryptomeny Bitcoin, Bitcoin Cash, Peercoin, Joulecoin, eMark, Curecoin, Acoin, Unbreakable, Crown a Terracoin. Obstarávacia cena Terminatora 2 sa pohybuje okolo 1200 dolárov.

Podľa slov výrobcu využíva Terminator 2 najmodernejšiu polovodičovú technológiu s inovatívnym škálovaním frekvencie pre vyššiu efektivitu a spoľahlivosť. Deklarovaná hash rate je na úrovni 17,2TH/S a spotreba 85W / TH. Podľa priloženej grafiky od F2Poolu bude vlastník tohto mineru ziskový až do ceny 26 636 juanov (3 891 USD) za 1 BTC.

Mohlo by vás zaujímať: Pobočka Bitmainu BTC.com spúšťa pool na ťažbu Etherea

Rentabilná ťažba Litecoinu skončí na hranici 34 USD

Čo sa digitálneho striebra (Litecoinu) týka, rentabilita ťažby sa podľa F2Poolu pohybuje od hranice 314 juanov (45 USD) a vyššie pri Antmineri L3+. V prípade poklesu LTC na úroveň 239 juanov (34 USD) bude ťažba tejto kryptomeny nevýhodná aj na zariadeniach Innosilicon A4+.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Záver

Medvedí trh ovplyvnil nie len ceny jednotlivých kryptomien ale má dopad aj na výrobcov zariadení určených na ťažbu. V minulom roku spoločnosti zaoberajúce sa výrobou čipov a hardvéru zaznamenali slušné zisky, no tie tohtoročné sa ich plánom stále viac a viac vzďaľujú.

V polovici augusta výrobca grafických kariet NVIDIA oznámil, že predaj ich hardvéru bol oveľa nižší, ako sa očakávalo v 2. štvrťroku 2018. Spoločnosť dodala, že nepredpokladá, že by sa tento trend mal v blízkej budúcnosti zmeniť. NVIDIA nie je jediná, koho pokles zasiahol. Podobne reagoval aj taiwanský výrobca mikročipov TSMC. Ten v júli znížil svoje ročné odhady príjmov v dôsledku masívneho poklesu predaja ťažobného hardvéru.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
cryptoglobe.com
bitcoinexchangeguide.com
cointelegraph.com

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.