Grafické karty Nvidia na ťažbu kryptomien
Grafické karty Nvidia na ťažbu kryptomien, zdroj: shutterstock.com/Autor: Dan74

Grafické karty sú kostrou kaźdého začínajúceho blockchainu

Trh s kryptomenami rastie každý deň a stále viac a viac ľudí ich začina ťažiť s vidinou veľkých ziskov. Či už doma alebo prostredníctvom cloud mining-ovej firmy. Väčšina nových kryptomien sa ťaží na grafických kartách. Tie idú v poslednej dobe na dračku a výrobcovia si to začínajú všímať.

Výrobca grafických kariet Nvidia vyhlásil, že sa na trh s kryptomenami plánuje zamerať viac. Vidí v ňom potenciál a chystá špeciálne grafické karty prispôsobené na ťažbu.

Ťažobný boom

Od začiatku roku 2017 kryptomeny zaznamenali obrovský rast. Ešte v januári trhová kapitalizácia dosahovala 15 miliárd dolárov. Momentálne sa už vyšplhala na 135 miliárd. Veľkú časť tvorí Bitcoin. Hneď za ním je Ethereum, ktoré momentálne láka najviac minerov.

Ťažobný ošiaľ sa dá prirovnať k zlatej horúčke z 19. storočia. Tentokrát však nehľadáme zlato, ale drahocenné jednotky a nuly kolujúce po internete. Ťažba kryptomien v Európe a Rusku z grafických kariet spravila nedostatkový tovar. Ceny populárnych kariet od firiem AMD a Nvidia prechodne vyskočili na dvojnásobok.


Čo sa musí stať, aby Ethereum dosiahlo 2000$?


Nvidia v kryptomenách vidí potenciál

Po veľmi dlhej dobe sa tak otvoril úplne nový trh. Grafiky už nekupujú iba hráči a vedci. Vďaka blockchainu nastáva malá revolúcia vo výrobe kremíkových čipov.

Šéf spoločnosti Nvidia Jensen Huang povedal:

“Kryptomeny nikam nezmiznú a trh ešte porastie. Je nepravdepodobné, že by v blízkej dobe padli. Prídu ďalšie, z rôznych krajín.  Ostávame blízko trhu a jeho dynamiku chápeme veľmi dobre.”

Najzaujímavejším aspektom ťažobného ošiaľu je potenciálny vývoj GPU. Nvidia zatiaľ odmieta potvrdiť správy o tom, že chystá špeciálne grafické karty zamerané iba na ťažbu. Huang však naznačil, že pripravujú verzie svojich produktov optimalizované na túto činnosť.

V podstate pôjde o pretaktované verzie súčasných modelov bez portov pre monitor s lepším chladením.

Z ťažby kryptomien sa stáva lukratívny biznis. Kto začal pred pol-rokom sa dnes uź môže pochváliť slušným ziskom. Chcete ťažiť aj vy, ale neviete ako na to? Na Slovensku nedávno vznikla firma, ktorá všetko vybaví za vás. Prečítajte si náš článok o MainHashi a dozviete sa viac.

Zdroj: bitcoinist.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance