Pobočka Bitmainu BTC.com spúšťa pool na ťažbu Etherea

Novinky Bitmain spúšťa ťažbu etherea
Bitmain spúšťa ťažbu etherea. Zdroj: shutterstock.com/Piotr Swat
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Zatiaľ čo ceny kryptomien sa viac či menej pohybujú v podstatne nižších hladinách ako ich koncoročné ATH, samotná ťažba (predovšetkým tá, ktorú zastrešujú ťažobní giganti) rastie rýchlym tempom. Spoločnosti ako Bitmain, Canaan, EBang a ďalší sa snažia získať dominantné postavenie v tejto oblasti.

BTC.com je pripravený aj na konsenzus Proof of Stake

Bitmain, najhodnotnejšia spoločnosť zaoberajúca ťažbou kryptomien, oznámila, že jej dcérska spoločnosť BTC.com otvorí ťažobný pool na ťažbu Etherea a Etherea Classic.

Podľa vyhlásenia, ktoré zverejnil portál The Next Web, riaditeľ ťažobných procesov BTC.com Zhuang Zhong očakáva, že mining pool BTC.com získa v priebehu nasledujúcich dvanástich mesiacov približne 12% podiel na celkovom hashrate Etherea.

Mohlo by vás zaujímať: Bitmain a 3 nepríjemné fakty, o ktorých by ste mali vedieť

BTC.com sľubuje, že nový pool bude podporovať ťažbu kryptomien Ethereum (ETH) a Ethereum Classic (ETC). Používateľom bude pritom poskytnutá možnosť automatického prepínania medzi týmito dvoma aktívami s cieľom maximalizovať svoju ziskovosť.

Vedúci predstaviteľ spoločnosti BTC.com taktiež poznamenal, že nový pool bude pravdepodobne podporovať dlhoočakávanú integráciu Casper protokolu. Ten má priniesť konverziu z konsenzu PoW (proof-of-work) na konsenzus PoS (proof-of-stake).

Spoločnosť BTC.com, ktorá tvrdí, že v minulom roku vyťažila 21 % všetkých „novovyťažených” Bitcoinov, sa teraz podľa slov Zhonga sústreďuje na diverzifikáciu svojho portfólia služieb. Svoju pozornosť pritom zameriava aj na kryptomenu Monero.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Záver

Začiatkom apríla tohto roku vydal Bitmain prvý ASIC miner určený na ťažbu Etherea, respektíve na ťažbu všetkých kryptomien, ktoré využívajú algoritmus EtHash. Zariadenie s označením Antminer E3 sa v čase uvedenia na trh predávalo za približne 800 dolárov.

Po oznámení vyvinutia tohto modelu sa komunita vyjadrila, že by nemala námietky voči hard forku Etherea v prípade, že by zabezpečil rezistenciu tejto kryptomeny voči ASIC zariadeniam. V súčasnosti sa však v tomto smere neudial žiadny posun a tak majitelia Antminer E3 môžu naďalej túto kryptomenu ťažiť.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroje:
coinpedia.org
ethereumworldnews.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.