BTC a Salvádor
BTC a Salvádor. Zdroj: Shutterstock.com/Juan Carlos Caos

V správe zverejnenej agentúrou Bloomberg z 8. septembra sa uvádza, že výnosová krivka dlhopisov Salvádoru sa nedávno obrátila. Dôvodom môže byť zavedenie BTC, no je potrebné vziať do úvahy aj ďalšie faktory.

„Všeobecne sa to považuje za zlé znamenie. Investori vidia krátkodobejší dlh ako rizikovejší, no väčšina výnosových kriviek pôjde hore vzhľadom na neistotu pri oceňovaní v dlhodobom horizonte.“

Ben Emons zo spoločnosti Medley Global Advisors zdôraznil, že salvádorské dlhopisy stratili významnú pozíciu. Označil zavedenie BTC za znak, že široké používanie bitcoinov môže mať pre rozvíjajúcu sa krajinu významné dôsledky.

Zdá sa, že Emons nehodnotí negatívne túto situáciu ako sám. Údaje agentúry Bloomberg ukazujú, že salvádorské dlhopisy sa začali pohybovať smerom k inverzii v júni. V tom istom mesiaci, počas ktorého parlament krajiny schválil kontroverzný zákon o Bitcoine.

Mohlo by ťa zaujímať – Pôjde Rusko cestou Salvádoru? Čo môže BTC urobiť s finančným sektorom?

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

BTC nie je jediný faktor, ktorý vyvíja medvedí tlak na trh s dlhopismi

Bukeleho náhle zosadenie ústavného tribunálu v máji sa považovalo za hlavný zdroj negatívnych nálad týkajúcich sa ekonomického výhľadu Salvádoru. Bukele odvolal generálneho prokurátora a najvyšších sudcov krajiny.

Od mája je rozpätie medzi vládnymi dlhopismi Salvádoru a porovnateľnými US Treasuries k 12. augustu rozšírené o 77 %. Neschopnosť Bukeleho zaistiť dohodu s Medzinárodným menovým fondom tiež ovplyvnila výhľad trhu s dlhopismi krajiny.

Zákon o BTC v Salvádore nadobudol účinnosť 7. septembra. Pri zavedení vládou vydanej digitálnej peňaženky „Chivo” došlo k rozsiahlym sťažnostiam občanov na technické problémy.

Prečítaj si tiež – Salvádorská vláda udeľuje sankcie podnikateľom, ktorí odmietajú prijať Bitcoin!

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre