Rusko vs. BTC
Rusko vs. BTC. Zdroj: Shutterstock, Mahambah

Rusko zatiaľ stále nemá prostriedky na to, aby mohlo prijať Bitcoin ako oficiálne platidlo. Dôvodom sú aj obavy z trvalého poškodenia, dokonca až zničenia celého ruského finančného sektoru.

Bude Rusko nasledovať Salvádor?

Salvádor práve dnes, 7. septembra, oficiálne spúšťa používanie BTC ako oficiálnej štátnej meny. Či ho bude Rusko v budúcnosti nasledovať je stále otázne. Zatiaľ sú však postoje Kremľu veľmi negatívne.

Prečítaj si tiež: Historický moment pre Bitcoin! El Salvádor nakúpil 400 Bitcoinov

K situácií sa vyjadril Dmitrij Peskov, ktorý pôsobí ako oficiálny predstaviteľ a hovorca Vladimíra Putina. Ten vyhlásil, že Rusko nemá absolútne žiadny dôvod, aby uznalo Bitcoin ako oficiálnu menu. Kryptomeny ako štandardný peňažný nástroj môžu spôsobiť mnoho problémov. Okrem výrazného narušenia finančného sektora môžu uškodiť aj hospodárskemu systému krajiny.

„Je úplne jasné, že Rusko nie je pripravené na takéto zásadné kroky.“

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Dlhodobá kritika kryptomien

Ruská federácia už viackrát potvrdila svoj nezáujem o svet kryptomien. Osobne si myslím, že sme svedkami politického boja, nakoľko aj Čína aj Rusko považujú kryptomeny za výdobytok západných technológií. Je však škoda ťahať do tejto diskusie politiku.

Rusko ešte v januári oficiálne zakázalo platby s kryptomenami prostredníctvom zákona o digitálnych aktívach. Obyvatelia každopádne môžu kryptomeny nakupovať a aj s nimi následne obchodovať. Nesmú s nimi však platiť.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.