Bitcoin

Zdá sa, že situácia s Bitcoinom v Salvádore nie je až taká optimistická ako sa zdalo po prvých týždňoch. Krajina, ktorá ako prvá na svete prijala Bitcoin ako zákonné platidlo, sa stretáva s problémami. Skupina demonštrantov vyšla do ulíc, aby vyjadrila svoj nesúhlas so zákonom o BTC od prezidenta Nayiba Bukeleho.

O zavedení BTC v Salvádore sme vás informovali v našom článku, ktorý si môžete prečítať tu: Salvádor prijme BTC za zákonné platidlo – z výnosu sa nebudú platiť dane

Bitcoin nie je v krajine žiadaným

Opozícia dala jasne pocítiť vládnej garnitúre svoj nesúhlas so súčasnou situáciou. Za týmto protestom však môžeme vidieť aj politický podtón, keďže obyvatelia Salvádoru považujú režim prezidenta Bukeleho za čoraz viac autokratickejší.

Aktuálne prebieha do konca tohto mesiaca 50 % zľava na všetky naše VIP balíky členstiev. Pridaj sa k nám do skupiny a naučíš sa aj sám robiť takéto analýzy. Pochopíš ako funguje trh a hlavne naši traderi budú tvoja pomocná ruka pri tvorbe obchodného systému. »»Objednať prístup do VIP členstva!««

Môže vás zaujímať: Môže Bitcoin ako zákonné platidlo spôsobiť kolaps Salvádoru?

StormGain

Zavedenie a prijatie Bitcoinu ako zákonného platidla prebehlo bez akýchkoľvek problémov a najmä v priebehu niekoľkých dní. Je to dôsledkom toho, že Bukele disponuje obrovskou väčšinou hlasov v parlamente vďake svojej strane Nuevas Ideas. Opozícia doteraz urobila niekoľko súdnych krokov proti novému zákonu avšak neúspešne. Bukele totiž nahradil opozičných sudcov svojimi spojencami.

Celkovo je ľavicová časť krajiny po vyhratých voľbách Bukeleho v totálnom chaose a rozpade. Zjednotenie však prišlo prekvapivo po odsúhlasení zákona o kryptomenách a prijatí Bitcoinu ako oficiálnej meny v krajine. Protesty sa začali vyostrovať po tom, čo vyšli oficiálne výsledky prieskumu. Tie naznačujú, že je väčšina obyvateľov Salvádoru proti Bitcoinu. Problémy vidia najmä majitelia podnikov, ktorí budú prijímať platby v BTC. Nedokážu si predstaviť akým spôsobom budú následne BTC konvertovať na USD.

Prečítajte si tiež: Salvádor rozdá každému občanovi Bitcoin – v akej hodnote?

Na videu, ktoré zdieľali Salvádorské noviny La Prensa Gráfica, bolo vidieť protestujúcich, ktorí niesli transparenty s nápismi:

“Nechceme Bitcoin v Salvádore.”

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.