Salvádor a BTC
Salvádor a BTC. Zdroj: Shutterstock, Ink Drop

To, čo zo začiatku tvrdila opozícia v Salvádore, sa stáva realitou. Salvádorská vláda začína tvrdo trestať spoločnosti a podnikateľov, ktorí odmietajú prijať Bitcoin.

Môže ťa zaujímať: Až 70 % Salvádorčanov chce, aby bol zákon o prijatí BTC zrušený

Sankcie pre ľudí, ktorí odmietajú Bitcoin

S týmto zaujímavým oznámením prišiel právny poradca prezidenta Nayiba Bukeleho, Javier Argueta. Podniky, ktoré odmietnu vykonávať transakcie s BTC a nebudú používať peňaženku Chivo, budú pod paľbou sankcií podľa zákona o ochrane spotrebiteľov. Keďže je väčšina obyvateľov Salvádoru pod hranicou chudoby a nemajú základné informácie o kryptomenách, ide o dosť odvážne riešenie zo strany vládnucej garnitúry.

Ďalšou otázkou je aj to, prečo prezident Bukele ešte 23. augusta zverejnil na Twitteri príspevok, v ktorom jasne poukázal na dobrovoľnosť používania Bitcoinu. Je to v rozpore s tým, čo teraz tvrdí jeho právny poradca. Kde je teda pravda a čo všetko sa skrýva za zákonom o BTC?

StormGain

„Ak chce niekto naďalej nosiť hotovosť, nezískať vstupný bonus, nemať zákazníkov, ktorí majú BTC, nerozvíjať svoje podnikanie a platiť provízie z prevodov, môže tak naďalej robiť. Je to dobrovoľné.”

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Opozícia nespí

Samozrejme, na tieto zásadné chyby upozorňuje najmä opozícia. Zástupkyňa opozičnej strany FMLN, Anabel Belloso, hovorí o jasnom zavádzaní obyvateľov, ktorí sú neustále kŕmení klamstvami zo strany prezidenta.

Prečítaj si tiež: Bitcoin sa stane oficiálnou štátnou menou El Salvádoru už 7. septembra 2021!

Zákon o prijatí BTC bol schválený ešte 8. júna, krátko po tom, ako to verejne oznámil prezident Bukele. Od tohto momentu čelí zákon neustálemu tlaku nielen zo strany opozície, ale aj samotných obyvateľov a širšej spoločnosti. Sporný je najmä spomínaný status, ktorý vyslovene stanovuje povinnosť pre obchodníkov akceptovať Bitcoin pri podnikaní.

Samozrejme, každá minca má dve strany a ani v tomto prípade nič nie je čiernobiele. Konkrétne narážam na opozíciu, ktorá svoj odpor pozdvihla na ,,inú úroveň”. Nedávno sa totiž hlavní predstavitelia odporcov prezidenta, odhodlali k čarodejníctvu. Chceli tak na vodcu krajiny uvaliť kliatbu. Je to znak zúfalstva? Posúdiť to musí každý individuálne.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.