Salvador nový Bitcoin zákon, zdroj: hutterstock.com/Orpheus FX
Salvador nový Bitcoin zákon, zdroj: hutterstock.com/Orpheus FX

Napriek odporu a kritike bitcoinového zákona v El Salvádore, prezident Nayib Bukele príjme zákon už v septembri tohto roka. Diskutuje sa o tom už dlhšiu dobu a čoskoro nadíde dlho očakávaná chvíľa. Je to nepochybne udalosť, na ktorú čaká takmer celý „kryptosvet“. Čo tento zákon v štáte Salvador prinesie?

Prezident Bukele vyhlásil prestavenie ,,Chivo wallet“, ktorá bude k dispozícii na stiahnutie občanom El Salvádora. Táto peňaženka zahŕňa funkciu, ktorá umožňuje používateľom automaticky konvertovať svoje Bitcoiny na doláre. Používatelia si tak môžu ponechať svoj Bitcoin a neskôr ho vybrať v hotovosti.

Čo nového bude v štáte Salvador?

El salvádorská vláda taktiež uviedla, že s cieľom vzdelávať ľudí o technickej implementácii sa v celej krajine vytvorí okolo 50 pobočiek, kde sa človek bude môcť dozvedieť, ako správne používať kryptomenové bankomaty a peňaženky. Bude tiež existovať 24/7 možnosť výberu bez poplatkov.

,,Chivo wallet“ bola po prvýkrát predstavená prezidentom El Salvádoru v júni tohto roku.

Prezident Bukele tiež oznámil svojim občanom, že každý, kto si stiahne „Chivo wallet“, dostane Bitcoin v hodnote 30 dolárov.

„Salvádor vynakladá viac ako 400 miliónov dolárov ročne iba na poplatky za prevod. Preto by bolo prospešné, ak by bolo možné ušetriť takú veľkú sumu. Okrem toho je výhodné aj to, že nie je potrebné so sebou nosiť hotovosť. Je to praktickejšie a bezpečnejšie.“ – N. Bukele

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Nová Chivo wallet

Okrem toho môžu občania El Salvádoru v zahraničí použiť aplikáciu ,,Chivo wallet“ na posielanie prostriedkov svojim blízkym domov. V súvislosti so zavedením BTC v El Salvádore je potrebné tiež spomenúť, že nie je povinnosťou každého občana prijímať alebo používať Bitcoin. Je to slobodná voľba každého.

Aby sme to celé zhrnuli: s novým bitcoinovým zákonom si ľudia v El Salvádore budú môcť stiahnuť ,,Chivo Wallet“ už od 7. septembra.

Prečítaj si aj: Tenisová hviezda Naomi Osaka vstupuje do NFT a zaujíma sa o DOGE!

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.