[PREHĽAD TRHU] Dolár padá – kryptomeny vykazujú známky rastu – Bitcoin vs. altcoiny

2

Trh s kryptomenami v posledných dňoch stúpa. Môže za to pozitívny sentiment podporený poklesom dolára. Ten majú na svedomí súčasné voľby v USA, ktoré vyhrala strana demokratov. Oslabenie „zelenej“ meny už pociťujú aj akciové trhy, kde sme zaznamenali slušné zisky.

Ovplyvnené boli aj kryptomeny. Po Bitcoin Cashi a Ripple volatilita prichádza aj na Ethereum, EOS, Stellar, LitecoinCardano, Monero a ďalšie veľké kryptomeny. Všetky menované coiny za posledný týždeň posilnili o viac než 10 %.

Bohužiaľ, to sa nedá povedať o Bitcoine, ktorý za posledných sedem dní stúpol iba o 3 %. Vykazuje tak najhoršie výsledky spomedzi TOP20 coinov (stablecoiny nepočítame).

Do konca roka už iba altcoiny?

Index dominancie Bitcoinu je už nejakú dobu na lokálnom maxime. Ak bude súčasný altcoin-bull-run pokračovať, nastolený pád tohto indexu by mohol pokračovať a zastaviť sa až niekde medzi 20-40 %. Predbežne teda môžeme konštatovať, že cca do konca roka bude výhodnejšie držať kvalitné alty.

BTC dominancia

Momentálne má dobre nabehnuté hlavne Bitcoin Cash, ktorý za posledný týždeň zaznamenal takmer 50 % zisky. Rast má pravdepodobne na svedomí FOMO okolo nadchádzajúceho forku, ktorý sa udeje 15.11.2018. Teoreticky tak pred sebou máme ešte 5-7 dní rastu.

Viac informácií nájdete v tomto článku a v tomto článku.

Samozrejme, je priskoro na to, vynášať nejaké definitívne závery. Budeme si musieť počkať, aby sme zistili, či index dominancie Bitcoinu skutočne prešiel do downtrendu, alebo ide iba o náhodnú fluktuáciu. Tak ako tak, Bitcoin stále diktuje smer, ktorým sa bude uberať trh. Bez rastu na tomto fronte altcoiny veľmi rýchlo padnú späť na hodnoty, na ktorých sa držali posledný mesiac.

[PREHĽAD TRHU] Čo spôsobilo rast XRP? – prekoná konečne v kapitalizácii Ethereum? + anketa

2
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Liboraxell Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
axell
Guest
axell

Co sledujem tie strednodobe a dlhodobe predpovede, tak maloco vychadza. Dnes je to bull, zajtra zas „prekvapivo“ prerazi nejaka formacia a zrazu tu mame reverz a tak ideme dookola vzdy s rovnakym nadsenim … Aj tak plati len to, co prehlasil velky Gekko. A sice toto:
“ Velki netipuju ale hraju na istotu. Trh je pre ovce a ovce su na porazku“

Libor
Guest
Libor

Keď US dolár padá, tak rizikové aktíva rastú. Trh je v nálade risk on. Ak je trh v nálade risk off / útek do bezpečia /, tak je to opačne, rizikové aktíva sa vypredávajú. Z toho vyplýva, že trh považuje krypto na čele BTC za rizikové aktíva podobne ako béčkové , či céčkové akcie / BTC možno za B+/. Takže zlato a US dolár sú „bezpečné prístavy“ a nie BTC, či ETH. No a tokeny ERC20 sú už veľmi rizikové hračky pre retail v rizikovej kategórii stávkovania na zápasy v Niké.