Burza Binance
Burza Binance. Zdroj: Shutterstock.com/Sergei Elagin

O budúcich plánoch s kryptomenou Bitcoin Cash sme už v minulosti písali. Zmienili sme sa napríklad o možnosti zvýšiť veľkosť blokov zo súčasných 32 na 128 MB, o nezhodách tímov vývojárov a ďalších skutočnostiach. Viac nájdete tu.

Bitcoin Cash ide proti prúdu

Bitcoin Cash v poslednej dobe zažíva slušný – dvojciferný – rast. Za dva dni sa jeho hodnota zvýšila zo stabilných 425 $ na súčasných 470 a podľa analytikov z Trading11 môže toto rallye pokračovať ďalej. Celú analýzu Bitcoin Cashu nájdete tu. Analýza je pre verejnosť ZDARMA! Nájdete tam komentár k súčasnej situácii. Vo zvyšku tohto článku sa pozrieme na fundament, ktorý je za súčasnými cenovými machináciami.

03.11.18-BCH-H4

Ak máte záujem o podobné profesionálne analýzy, momentálne máte možnosť využiť zľavu na trojmesačné členstvo Standard L. Prípadne máte k dispozícii konzultácie s našimi tradermi. Viac v tomto odkaze.

Hard-fork Bitcoin Cashu sa blíži

Ako-tak, Bitcoin Cash momentálne prechádza búrlivým obdobím. Tento mesiac prejde veľkým upgradom, v rámci ktorého sa zmenia pravidlá konsenzu a pokiaľ sa komunita nedohodne na nových pravidlách (napríklad veľkosť bloku, nové opkódy…), mohlo by dôjsť k rozdeleniu kryptomeny na dva nezávislé projekty.

Neistota okolo Bcashu už však nevyzerá tak hrozivo. Dvaja veľkí hráči, Binance a Bitcoin.com, totiž vyjadrili svoju podporu pre riešenie od vývojárskej skupiny Bitcoin ABC.

Stránka Bitcoin.com jasne vyjadrila svoju náklonnosť k tomuto riešeniu. Ich mining pool, peňaženka, block explorer a ďalšie služby budú podporovať výhradne ABC hard-fork”, čím pritiahnu obrovské množstvo ľudí.

Binance zase vyjadrila svoju podporu pre všetky riešenia, ktoré sú v zozname GitHubového repozitára bitcoincashorg, v ktorom je aj ABC hard-fork” – najväčšia krypto-burza súčasnosti teda nebude robiť problémy, čo je veľmi dôležité. Hard-fork by totiž bez podpory zo strany búrz nebol úplne ideálny.

Zatiaľ, čo tieto vyhlásenia úplne neodstránili istotu v Bcash komunite, je to rozhodne krok vpred. Hard-fork je naplánovaný na 15. novembra 2018. Čas sa kráti a je dôležité podniknúť kroky k bezproblémovému prechodu na nový softvér. Prípadné rozdelenie Bcashu na viac súperiacich projektov by pre tento coin pravdepodobne znamenalo smrť. Už aj tak má problém odolať tlaku zo strany Bitcoinu.