Krypto alternatívy k vyhľadávaču Google

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Viete o nejakom krypto vyhľadávači? V tomto článku si ukážeme vyhľadávač, ktorý vás odmeňuje tokenmi za to, že prostredníctvom neho surfujete. To znie skvele, nie?

Presearch

Presearch je open-source decentralizovaný vyhľadávač, ktorý odmeňuje členov komunity (používateľov) tokenmi Presearch za používanie, zlepšovanie a propagáciu vyhľadávača.

Vo svete, kde jedna spoločnosť ovláda 77 % všetkých vyhľadávačov, ovplyvňuje kto a čo nájde alebo si kúpi, značne vás ovplyvňuje a pod., je komunitný vyhľadávač založený na odmenách jednoducho žiadaný.

Ako funguje vyhľadávač Presearch

presearch

Na úvodnej obrazovke (viď obrázok hore) môžete zadávať ľubovoľné frázy a vyhľadávať. Na tom asi nie je nič závratné. Zaujímavejšie sú ale voľby pod vyhľadávacím bielym pruhom. Tu sú tri prednastavené služby, v ktorých po zakliknutí môžete hľadať. Sami si ich môžete ľubovoľne meniť. Po kliknutí na P_ sa môžete pozrieť, v akých službách si môžete ľubovoľné kľúčové slovo vyhľadať.

presearch-vyhledavac

To najlepšie na záver

Za to, že používate tento vyhľadávač, dostávate tokeny. Trochu som si zasurfoval, iba zo zaujímavosti, aby som vyhľadávač vyskúšal. Na účte sa po pár týchto hľadaniach objavili 2 tokeny, čo zodpovedá asi 0,12 €. Ani nechcem pomyslieť na to, koľko mi k dnešnému dňu Google „dlží”, ak by som takto vyhľadával a zbieral za to odmenu.

Denne si takto môžete „naťažiť” max 8 tokenov (32 vyhľadávaní) a minimálny počet tokenov na výber je 1000 (5 mesiacov používania).

Ak peniaze nie sú odnikiaľ, to je jasné, kto to zaplatí? V rámci propagácie predpokladám, že sa tokeny čerpajú z určitého marketingového budgetu, myšlienka je ale taká, že inzerenti si budú kupovať tokeny, aby sa mohli vo vyhľadávači propagovať. Peniaze z tejto propagandy nepotečú Googlu, ale rovno vám a celej komunite, ktorá na vyhľadávači funguje.

Ak pôjdete na vyhľadávač cez náš link nižšie, dostanete 25 tokenov zdarma.

Odkaz na vyhľadávač: https://www.presearch.org/

Odkaz na stránku projektu: https://www.presearch.io/

Viete o nejakej ďalšej alternatíve k vyhľadávaču Google, ktorá by pomocou kryptomien chcela učiniť revolúciu? Napíšte nám do komentára, radi si ju prezrieme.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.