Krypto alternatívy k vyhľadávaču Google

4
vyhladavac

Viete o nejakom krypto vyhľadávači? V tomto článku si ukážeme vyhľadávač, ktorý vás odmeňuje tokenmi za to, že prostredníctvom neho surfujete. To znie skvele, nie?

Presearch

Presearch je open-source decentralizovaný vyhľadávač, ktorý odmeňuje členov komunity (používateľov) tokenmi Presearch za používanie, zlepšovanie a propagáciu vyhľadávača.

Vo svete, kde jedna spoločnosť ovláda 77 % všetkých vyhľadávačov, ovplyvňuje kto a čo nájde alebo si kúpi, značne vás ovplyvňuje a pod., je komunitný vyhľadávač založený na odmenách jednoducho žiadaný.

Ako funguje vyhľadávač Presearch

presearch

Na úvodnej obrazovke (viď obrázok hore) môžete zadávať ľubovoľné frázy a vyhľadávať. Na tom asi nie je nič závratné. Zaujímavejšie sú ale voľby pod vyhľadávacím bielym pruhom. Tu sú tri prednastavené služby, v ktorých po zakliknutí môžete hľadať. Sami si ich môžete ľubovoľne meniť. Po kliknutí na P_ sa môžete pozrieť, v akých službách si môžete ľubovoľné kľúčové slovo vyhľadať.

presearch-vyhledavac

To najlepšie na záver

Za to, že používate tento vyhľadávač, dostávate tokeny. Trochu som si zasurfoval, iba zo zaujímavosti, aby som vyhľadávač vyskúšal. Na účte sa po pár týchto hľadaniach objavili 2 tokeny, čo zodpovedá asi 0,12 €. Ani nechcem pomyslieť na to, koľko mi k dnešnému dňu Google „dlží“, ak by som takto vyhľadával a zbieral za to odmenu.

Denne si takto môžete „naťažiť“ max 8 tokenov (32 vyhľadávaní) a minimálny počet tokenov na výber je 1000 (5 mesiacov používania).

Ak peniaze nie sú odnikiaľ, to je jasné, kto to zaplatí? V rámci propagácie predpokladám, že sa tokeny čerpajú z určitého marketingového budgetu, myšlienka je ale taká, že inzerenti si budú kupovať tokeny, aby sa mohli vo vyhľadávači propagovať. Peniaze z tejto propagandy nepotečú Googlu, ale rovno vám a celej komunite, ktorá na vyhľadávači funguje.

Ak pôjdete na vyhľadávač cez náš link nižšie, dostanete 25 tokenov zdarma.

Odkaz na vyhľadávač: https://www.presearch.org/

Odkaz na stránku projektu: https://www.presearch.io/

Viete o nejakej ďalšej alternatíve k vyhľadávaču Google, ktorá by pomocou kryptomien chcela učiniť revolúciu? Napíšte nám do komentára, radi si ju prezrieme.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz.

4
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
DaliborLiborRoman Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Roman
Guest
Roman

Treba len možno podotknúť, že s vyplatením tokenov na penaženku je to trochu problém, resp. dávajú si dosť načas. Osobne čakám od 26.9.2018 na prvých 1000 PRE, celkom dosť a to ešte ktovie či si nezmyslia, že som neporušil nejaké pravidlo a nerozhodnú sa mi toleny nevyplatiť…takže x mesiacov klikania a človek musí len veriť, že ide o solventný projekt.
Na druhú stranu, človek do toho neinvestuje nič okrem trochu času.

Dalibor
Member

„ktovie či si nezmyslia, že som neporušil nejaké pravidlo a nerozhodnú sa mi toleny nevyplatiť“ … mne zablokovali ucet so zdovodnenim, ze moje vyhladavanie nezodpoveda standardnemu typu. neviem co si mam pod tym predstavit, kazdopadne z ich supportu mi odpisali, ze to presetria. na moj dalsi email, ze ako stoji „vysetrovanie“ 🙂 uz neodpisali vobec. Co sa vyplacania tyka, tak v case, kedy som to sledoval, sa na twiteri dost ludi stazovalo na ich necinnost… anyway, drzim palce, nech Ti z toho nieco kvapne.

Libor
Guest
Libor

Díky za tento článok. Pozriem sa na ten „systém“ bližšie, potom dám hlbší koment. Zatiaľ na to na prvý pohľad mi príde ako projekt, ktorý sám nevyhľadáva / nemá vlastný search engine /, iba sprostredkuje vyhľadávanie cez iné search enginy podľa výberu uživateľa v kategórii jeho záujmu. A cieľovým biznis zámerom bude asi to, aby vyhľadávače / a hlavne Google / platili Preserchu z časti svojich príjmov z inzercie, a oni čast z toho odovzdajú svojim užívateľom vo forme tokenov. Rozdiel je zisk Presearchu. Pointa biznisu tohto projektu bude asi v tom ako „vytiahnuť“ časť zisku z inzercie od Googlu… Read more »

Libor
Guest
Libor

Je to v podstate asi tak ako som predpokladal. Kým Google ovláda 77 % vyhľadávania na internete, tak Presearch má ambíciu ovládať 100 % vyhľadávačov vrátane Googlu a tých najväčších. Zaujímavý to globálny ťah proti Googlu, Bingu, Baidu a podobne. No uvidíme ako to dopadne. Každopádne som sa zaregistroval cez váš link…takže díky za 25 PRE coinov.