Bitcoin prekonal PayPal v objeme transakcií – čo to znamená do budúcnosti?

BITmarkets BITmarkets

Rok 2018 bol pre kryptomeny pomerne náročný. Investori trpeli veľkými stratami na cene kryptomien. Kryptomenové burzy strácali kredibilitu najmä kvôli rastúcemu počtu hackov. Záujem o ICO, ktoré mali obrovský úspech koncom roku 2017, sa úplne vytratil potom, čo nejeden takýto projekt zlyhal na plnej čiare. Ak by sme chceli byť negatívni a veľmi pesimistickí voči BTC, mohli by sme ešte určite pokračovať. Avšak rok 2018 sa ukázal v pomerne pozitívnom svetle aj pre najväčšiu kryptomenu. BTC totiž prekonalo transakciami PayPal a to až 6-násobne.

PayPal dostal na frak

Výskum spoločnosti Satoshi Capital Research dokázal, že objem transakcií Bitcoinu bol v minulom roku oveľa väčší ako spoločnosti PayPal. Podľa daného výskumu sa malo v roku 2018 poslať prostredníctvom Bitcoinu až 3,3 bilióna dolárov. Táto suma má presahovať objem známej spoločnosti PayPal a to až 6-násobne.

„Bitcoin nie je iba serióznou globálnou menou, ale rovnako sa stáva aj serióznym platobným systémom.”

Tak znelo oficiálne vyjadrenie priamo v analýze spoločnosti Satoshi Capital Research. Možno práve kvôli takýmto správam sa netreba o budúcnosť Bitcoinu vôbec obávať. Práve naopak. Pri takýchto číslach je jasné, že budúcnosť tejto meny je viac ako svetlá. Aj napriek tomu sa stále nájde veľa expertov, ktorí chcú Bitcoin potopiť a vidia na ňom stále iba chyby a problémy (pochopiteľne, že Bitcoin nie je dokonalý a bezchybný).

Škálovateľnosť býva najväčšou výčitkou voči BTC. Ako sme však uviedli a opísali v tomto článku, Lightning Network by mohlo byť krásnym a elegantným riešením tohto problému. LN by mala zlepšiť nielen rýchlosť transakcií, ale aj znížiť poplatky za ne. Práve preto sa nájde stále mnoho podporovateľov tejto technológie, ktorí veria, že správnymi krokmi a inováciami sa dostaneme do vysnívaného cieľa.

FinTech revolúcia nablízku?

O schopnostiach nielen kryptomien, ale celkového FinTech priemyslu sme napísali nejeden článok. Pojmy ako decentralizácia, blockchain, DLT, smart kontrakty a ďalšie hádam už nikomu vysvetľovať netreba. Všetky tieto novodobé inovácie sú však prepojené. FinTech, ako taký sa už istú dobu snaží vylepšiť a zmeniť spôsob akým naša spoločnosť funguje. Už iba samotný fakt, že môžete posielať transakcie bez obmedzení (pomocou Bitcoinu), hrá tomuto priemyslu do karát.

Na druhej strane, platformy ako napríklad PayPal začínajú strácať momentum voči kryptomenám. Môže to byť hneď z niekoľkých dôvodov, avšak najvážnejším sa zdajú byť prílišné regulácie (v každej jurisdikcii pomerne odlišné), ktoré tento platobný systém spomaľujú a predražujú.

Záver

Kryptomeny môžu byť v tomto smere naozaj akýsi „záchrancovia.” Alebo, aby som nezveličoval, nám môžu priniesť aspoň pozitívnu zmenu do finančného sektora. Ten je veľmi zastaralý, na tom sa zhodne takmer každý rozumný ekonóm, bankár alebo finančný poradca. Vývoj tohto sektora nie je ani zďaleka taký rýchly, ako by mohol byť. Adopcia kryptomien by pritom mohla byť tým správnym krokom vpred.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Zdroj:
cryptoscanner.co

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.