Blockchain už má zastúpenie aj vo Svetovom ekonomickom fóre – prečo je to dôležité?

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

World Economic Forum – Svetové ekonomické fórum, je jedna z najväčších udalostí spojených s ekonómiou, biznisom, politikou a ďalšími sektormi na svete. Každý rok sa táto udalosť koná vo švajčiarskom Davose a pochopiteľne láka pozornosť aj širokej verejnosti. Tento rok by malo dané fórum prilákať pozornosť aj kryptomenových nadšencov. Zakladateľka jedného z úspešných blockchain projektov – BitPesa – bola totižto vymenovaná poprednou predstaviteľkou pre tohtoročné WEF.

Úspech nielen pre BitPesa

Elisabeth Rossiello, zakladateľka a CEO BitPesa bola iba nedávno vymenovaná ústrednou postavou (podpredsedkyňou) pre Global Blockchain Council. Rossiello má spolupracovať v takmer 30-člennom tíme. Ten sa bude skladať zo CEO, šéfov regulačných úradov a agentúr a ministrov z rôznych sektorov. Práve počas nadchádzajúceho stretnutia v Davose sa bude tento tím venovať aj téme blockchainu.

BitPesa, projekt ktorého počiatky siahajú až do roku 2013, tak určite dostane výbornú reklamu. Tento startup sa pôvodne zameriaval na blockchainom poháňané transakcie medzi Spojeným Kráľovstvom a Keňou. Avšak najmä vďaka úspechu a popularite tohto projektu sa BitPesa dostala aj do iných štátov v Afrike a Európe.

Elisabeth sa tak aktuálne neteší iba úspechu jej startupu, ale aj novej pozícii. Sama vníma prácu WEF ako veľmi podstatnú a preto sa do projektu plánuje aktívne zapojiť. Ako sa sama vyjadrila, je pre ňu veľmi podstatné, aby sa investori z rôznych odvetví dozvedali stále viac a viac o blockchain priemysle. To má byť kľúčové pre úspech blockchainu v budúcnosti.

WEF si plne uvedomuje potenciál blockchainu

World Economic Forum nespravilo takéto rozhodnutie náhodou. Už niekoľko krát bolo uvedené, že si práve WEF uvedomuje, že blockchain bude zohrávať veľkú úlohu v Štvrtej Industriálne Revolúcii. Dokonca mnohí predstavitelia veria, že ide o najpodstatnejšiu inováciu od vynájdenia internetu. Potvrdzuje to aj fakt, že až 40% inštitucionálnych investorov zdieľa tento názor. K takému záveru prišiel nedávny výskum robený práve pre WEF.

Blockchain môže úplne zmeniť to, ako žijeme, pracujeme a komunikujeme. Prerod môžu zažiť nielen verejný a súkromný sektor, ale aj akademický svet a spoločnosť ako taká.”

Podľa šéfky pre Blockchain WEF Sheily Warren, bola Elisabeth Rossiello vybraná do tímu hneď z niekoľkých dôvodov. Okrem toho že je expertkou v danom sektore, mala mať kľúčovú rolu pri jej výbere aj schopnosť Elisabeth priviesť ľudí z rôznych odvetví k jednému stolu. To sa malo Elisabeth Rossiello podariť nejeden krát, ako napríklad aj pri zakladaní projektu BitPesa.

Záver

Aj napriek tomu, že BitPesa určite nepatrí medzi najznámejšie kryptomenové projekty, úspech tohto startupu je nepopierateľný. Samotný fakt, že sa mu podarilo postupne rozrásť za hranice Kene a Spojeného Kráľovstva, pre ktoré bol pôvodne určený, tomu určite dáva za pravdu. Práve preto môže byť takéto rozhodnutie zo strany WEF veľmi pozitívnou správou. Elisabeh Rossiello má bezpochyby dostatok skúseností na to, aby spravila blockchainu výbornú osvetu medzi tými najpovolanejšími.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Zdroj:
cryptolinenews.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.