Počet kryptomenových krádeží rastie – v roku 2018 bola spreneverená až 1 miliarda dolárov

Novinky Počet kryptomenových krádeží rastie
Počet kryptomenových krádeží rastie, zdroj: https://www.shutterstock.com/cs/g/eamesBot
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Bezpečnosť, bezpečnosť a ešte raz bezpečnosť. Niekedy mám pocit, že sa opakujem, ako aj mnoho redaktorov tu, v Kryptomagazíne, ale bezpečnosti v tomto svete nie je nikdy dosť. To nám dokázal aj rok 2018, straty kryptomien sa vyšplhali až na 1 miliardu dolárov. Čo je však horšie je to, že počet krádeží a úspešných hackov v porovnaní s predošlými rokmi stále pribúda.

Prieskum spoločnosti CipherTrace

Spoločnosť, ktorá sa zameriava na kryptomeny, CipherTrace, zverejnila prednedávnom  prieskum s nie veľmi pozitívnymi výsledkami. Podľa CipherTrace bolo totižto v prvých troch kvartáloch roku 2018 ukradnutých až 927 miliónov dolárov v kryptomenách. Najčastejšie išlo o hacknutia búrz a krádeže.

Iba v prvej polovici tohto roku bolo ukradnutých takmer 730 miliónov kryptomien. Stalo sa tak najmä kvôli dvom hackom, a to Coinchecku (530 miliónov dolárov) a BitGrail (195 miliónov dolárov). Ku koncu tretieho kvartálu bolo číslo na hranici 930 miliónov dolárov a aktuálne bezpochyby presiahlo 1 miliardu dolárov.

V Q3 patrili medzi najväčšie krádeže Bithumb, ktorý prišiel o 30 miliónov dolárov, a Bancor, ktorého porucha smart kontraktov stála zhruba 13,5 milióna dolárov a dočasne zmrazila tento projekt. Coinrail stratilo počas útoku ďalších 40 miliónov dolárov.

Aj napriek tomu, že sme o všetkých týchto hackoch informovali, ak už o hacknutí čítate, tak je neskoro. Práve preto je treba mať na pamäti, že kryptomeny a tokeny na burzách nie sú 100% chránené. Hackeri nikdy nespia, a to sa snažia dokazovať stále. Ak teda máte väčší objem financií v kryptomenách a plánujete ich držať dlhodobo, určite ich odporúčame z búrz vytiahnuť a držať v offline peňaženkách.

Záver

CipherTrace ukončili celý svoj prieskum a správu tým, že upozornili všetkých ľudí na správne uloženie a držanie kryptomien (ideálne offline mimo všetkých búrz a hot wallet peňaženiek). Kryptomeny sa totižto najjednoduchšie kradnú práve z búrz a online peňaženiek.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Zdroj:
ccn.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.