[Správy] Fintech Top-50 spustil prvý depozitár pre kryptomeny

BITmarkets BITmarkets

Fintech Top-50 spustil prvý depozitár pre kryptomeny – Podľa BIS kryptomeny nebudú schopné nahradiť fiat meny – Metropolitan Bank v NY má 15% vkladov od kryptoinvestorov – Nadácia Freedom of the Press prijíma kryptomeny – Trafalgarské štúdiá hostia prvú divadelnú hru financovanú Bitcoinom – John McAfee končí s podporou ICO – Americký úrad pre etiku: Úradníci musia zverejniť kryptomajetok – 16 japonských kryptobúrz pripravuje nové samoregulačné pravidlá – UBS CEO: Blockchain technológia je veľmi žiadúca pre podnikanie

Získajte exkluzívne členstvo na Trading 11 iba za 10€ mesačne.

Správa dňa

Fintech Top-50 oznámil spustenie Crypto Custody, prvého kryptomenového depozitára. Depozitár bol vyvinutý spoločnosťou BANKEX. BANKEX Custody je analógiou k bezpečnostnej schránke bez minimálneho počiatočného vkladu. Depozitár ponúka služby na správu identity a kryptomenových aktív. Je to významný počin, lebo práve absencia služieb, ako kryptodepozitár je jedným z dôvodov, ktorý bráni masívnejšiemu vstupu inštitucionálnych investorov do trhu s kryptomenami.  http://bitcoinist.com/  (v EN)

Odporúčame: Kryptomagazin oslavuje svoje prvé výročie! + súťaž o 25 členstiev na Trading11!

Banky

Bank of International Settlements (BIS) uviedla v 24-stranovom dokumente, zverejnenom včera, 17. júna, že kryptomeny nemôžu fungovať ako peniaze. Podľa BIS, ktorá sa skladá zo 60 svetových centrálnych bánk, kryptomeny nebudú schopné stať sa prostriedkom výmeny v globálnej ekonomike. Správa BIS načrtáva tri kľúčové “nedostatky”, ktoré zabránia kryptomenám nahradiť peniaze. Sú to: Škálovateľnosť, stabilita hodnoty a dôvera v konečnosť platieb. https://altcointoday.com/  (v EN)

Metropolitan Bank, komerčná banka so sídlom v New Yorku, uviedla, že viac ako 15% vkladov banky sú realizované krypto-investormi a že banka je ochotná pokračovať v podpore obchodníkov s digitálnymi aktívami. Nick Rosenberg, CEO banky povedal: “Určite nás to veľmi zaujíma. Zistili sme, že je to seriózny priemysel. Existujú niektorí veľmi inteligentní ľudia, ktorých sa to týka. Existujú niektoré veľmi zaujímavé myšlienky, ktoré by mohli skutočne zmeniť spôsob podnikania.”  https://www.ccn.com/  (v EN)

Akceptácia kryptomien

Nadácia Freedom of the Press, ktorá podporuje slobodu tlače, oznámila v pondelok, že bude akceptovať darcovstvo vo forme kryptomien. Skutočnosť, že nadácia umožňuje  takúto formu darovania, ukazuje na to, že kryptomeny považuje za legitímne. Darovať môžete Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin a Zcash. Dary podporujú niekoľko projektov nadácie, ktoré propagujú slobodu tlače.  https://cryptovest.com  (v EN)

Trafalgarské štúdiá v Londýne budú mať na hosťovaní prvú divadelnú produkciu financovanú Bitcoinom. Hra sa nazýva Silk Road. Bitcoinom financovaná hra sa zameriava na začiatky používania kryptomien na Dark Webe. Hru napísal Alex Oates a stal sa prvou produkciou, ktorá získala finančné prostriedky v kryptomenách. https://www.newsbtc.com/  (v EN)

Tip redakcie: Fiat vs. centralizované vs. decentralizované burzy: Aby sa v tom čert vyznal

Regulácie

John McAfee dostal otázku, ktorú mu položil jeden z jeho nasledovníkov na twitteri. Chcel, aby mu John odporučil životaschopnú investíciu do ICO. McAfee reagoval vyhlásením, že už nebude podporovať žiadne ICO “kvôli hrozbám SEC”. Varoval ostatných, ktorí stále podporujú a schvaľujú ICO, že riskujú zatknutie. http://bitcoinist.com/  (v EN)

V pondelok zverejnil Úrad pre etiku vlády (OGE) v USA správu v ktorej hovorí, že odteraz bude vyžadovať, aby štátni zamestnanci nahlásili držbu digitálnych mien, pretože sa tým môžu dostať do konfliktu záujmov. Nariadenie sa týka úradníkov pracujúcich pre Biely dom, ako aj pre “galaxiu” federálnych agentúr. OGE ďalej uviedol, že toto nariadenie nemusí byť posledným slovom na túto tému. https://www.coindesk.com/  (v EN)

Združenie japonských regulovaných búrz – Japan Virtual Currency Exchange Association (JVCEA) – pripravuje nové samoregulačné pravidlá. Navrhované pravidlá explicitne zakazujú obchodovanie s dôvernými informáciami. Združenie tiež chce, v rámci boja proti praniu špinavých peňazí, zakázať obchodovanie s veľmi anonymnými mincami ako Monero, Dash a Zcash. https://news.bitcoin.com/  (v EN)

Blockchain

Švajčiarsky finančný gigant UBS Group nemusí byť fanúšikom Bitcoinu, ale jeho generálny riaditeľ Sergio Ermotti verí, že Blockchain technológia, ktorá stojí za kryptomenami, je určite príležitosťou z dlhodobého hľadiska. “Aby sme sa stali efektívnejšími, je uvoľnenie zdrojov takmer nevyhnutné. A blockchain je skvelý spôsob, ktorý nám umožní znížiť náklady,” povedal Ermotti v pondelok pre CNBC. https://www.coindesk.com/  (v EN)

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.