Bitcoin formuje head and shoulders
Bitcoin formuje head and shoulders. Zdroj: Shutterstock.com/best time photos

Bitcoin pokračuje v mierne rastúcom trende, no stále sa nepotvrdil reverzný pattern head and shoulders. Cena tak čelí rezistencii, ktorá je krátkodobá, no jej prerazenie môže znamenať niekoľkotisícové zhodnotenie. Podarí sa cene túto rezistenciu prekonať, alebo budeme svedkami pokračovania dlhodobej korekčnej štruktúry?

Bullish target, ktorý sledujeme, je na hladine 23 000 $. Ak by sa cene podarilo prekonať túto rezistenciu, pravdepodobne by cena išla až na dlhodobejšiu rezistenciu, cca 26 000 $. Zatiaľ však sledujeme iba 23 000 $, pretože na rast chýbajú objemy, ktoré sa dostali na úroveň z druhej polovice mája, keď cena išla mesiac sideway.

Bitcoin stále nepotvrdil pattern
Bitcoin stále nepotvrdil pattern. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Bitcoin: realizované straty dosiahli nové historické maximum

Bitcoin formuje head and shoulders

Takýto bočný pohyb v súčasnosti skôr znamená, že dlhodobá korekčná štruktúra ešte nie je na konci. Krátkodobo budeme sledovať ďalšie lokálne dno, ktoré musí byť vyššie ako to posledné na 17 600 $. Z krátkodobého hľadiska preto cena bude pokračovať v sideway štruktúre v rozmedzí 17 600 $ a 23 000 $.

Ak cena formuje dno, potrebujeme zastavenie volatility na niekoľko mesiacov a aktuálna štruktúra nám nestačí. Ak si zhrnieme predikciu na najbližšie dni, tak cena pôjde predovšetkým sideway. Zo strednodobého hľadiska stále môže cena spadnúť aj nižšie. Dlhodobo som však stále bullish.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoinoví investori stratili rekordných 7,3 mld. $. Pokles môže pokračovať

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance