Formovanie dna Bitcoinu
Formovanie dna Bitcoinu. Zdroj: Shutterstock.com/3Dsculptor

V dnešnom článku sa pozrieme na to, ako dlho Bitcoinu môže trvať spamätať sa z korekcie a vytvoriť rastúci trend. V podobnej situácii bol Bitcoin z technického hľadiska už niekoľkokrát, preto si poďme porovnať tieto situácie.

Ako dlho sa spamätával Bitcoin?

Aktuálna korekcia je 75-percentná. Pre porovnanie, tie predošlé dosiahli zhruba 85 % poklesu ceny od maxima. Z tohto hľadiska stále existuje možnosť na ďalší prepad.

Ako vidíme na obrázku nižšie, cena sa vždy spamätávala z korekcie dosť dlhý čas. V roku 2015 trvalo cene zhruba 385 dní, kým dokázala prekonať predošlé dlhodobé maximum spred finálnej kapitulácie. V roku 2019 to cene trvalo podstatne kratšie – zhruba 182 dní. Nakoniec sa pozrime na rok 2020, keď to cene trvalo približne 161 dní.

Formovanie dna Bitcoinu
Formovanie dna Bitcoinu. Zdroj: Tradingview

Čo ďalej môžeme z grafu vyčítať? V prvom rade spôsob, akým sa cena odrazila od dlhodobého minima. Posledný prípad v marci 2020 je totižto výnimkou, keď nastala na trhoch panika v dôsledku pandémie COVID-19 a v USA nastalo obdobie stimulov. To pomohlo cenám vytlačiť sa hore za pomerne rýchly čas.

V súčasnosti je však situácia odlišná. Máme vysokú infláciu, aká tu nebola niekoľko desiatok rokov. Navyše, vstupujeme do recesie, keďže jedným z hlavných príznakov je navyšovanie úrokových sadzieb.

Na záver teda môžeme zhodnotiť, že formovanie dna nebude podobné tomu z marca 2020. Skôr sa prikláňame k postupnému a dlhodobejšiemu dnu, podobne ako v predošlých prípadoch v histórii. Kým sa potvrdí dlhodobý rastúci trend, môže to trvať do konca roka.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Do čoho investovať počas vysokej inflácie? Porovnanie globálnych trhov

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance