Čerpacie stanice hlásia prvé problémy
Čerpacie stanice hlásia prvé problémy. Zdroj: Shutterstock, Dmitrii_Smirnov

V Európe sa začínajú ukazovať prvé dôsledky krízy. Čerpacie stanice začínajú hlásiť nedostatok palív. Niektoré boli dokonca nútené zatvoriť.

Čerpacie stanice musia bojovať

Európske krajiny mali od samého začiatku vypuknutia vojny na Ukrajine jasný pohľad na vec. Agresiu Ruska treba zastaviť. Aj po mesiacoch tuhých bojov sa však zdá, že to nie je také jednoduché. Masívne vyzbrojovanie Ukrajiny a sankcie proti Rusku nezaberajú tak, ako sa očakávalo. A dnes tu máme prvé hrozivé dôsledky. Veľké krajiny na čele s Nemeckom vyhlásili plynovú krízu a Slovensko hlási prvé problémy s nedostatkom palív.

Ak jazdíte motorovým vozidlom, zbystrite pozornosť. Na niektorých čerpacích staniciach sú problémy s nedostatkom benzínu či nafty. Konkrétny prípad sa stal v Spišskej Novej Vsi, kde zostalo veľa vodičov prekvapených. Stál tam nápis: „Benzín a nafta nie sú.“

Prečítaj si tiež: Investigatívny youtuber naznačil, že USDD od Justina Suna má znaky Ponziho schémy

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Zarážajúce však je, že sa to nedeje iba na východe republiky. Podobné situácie nastali počas víkendu vo viacerých kútoch Slovenska. Ako to už býva v takýchto situáciách zvykom, ľudia začnú panikáriť rovnako, ako počas pandémie Covid-19. Vtedy začali masívne nakupovať trvanlivé potraviny. Je aj teraz dôvod na podobné kroky? Podľa vyhlásení najväčšieho slovenského dodávateľa palív, spoločnosti Slovnaft, sa zatiaľ nemáme čoho obávať. Realita však ukazuje opak. Rovnaký postoj zaujala aj dvojka na trhu, rakúska spoločnosť OMV.

Aktuálny vývoj cien benzínu a nafty podľa štatistického úradu

Aktuálne ceny palív na Slovensku
Aktuálne ceny palív na Slovensku. Zdroj: Štatistický úrad

Môže to byť iba krátkodobý výpadok dodávok palív, no môže ísť aj o začiatok veľkej krízy. Veľkí dodávatelia budú musieť s určitosťou reagovať, ak sa s nedostatkom palív stretnú aj väčšie čerpacie stanice.

Čítaj ďalej: CEO burzy Binance Changpeng Zhao: „Bitcoin by mohol zaznamenať nové historické maximum do 2 rokov“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance