Bitcoin a halvingy. Zdroj: Shutterstock.com/marog - pixcells

Bitcoin aktuálne dosahuje korekciu zhruba 70 %, čo je oproti predošlým majoritným korekciám stále o 15 % menej. Zdá sa však, že aj halvingový cyklus založený na časovom faktore prezentuje formovanie dlhodobého dna, ktoré bude trvať po zvyšok roka 2022.

Graf nižšie zobrazuje kalkuláciu halvingových cyklov. Horizontálne zelené čiary predstavujú halvingy. Momentálne sa cena nachádza zhruba 770 dní od posledného halvingu, pričom sme túto časovú periódu naniesli aj na obdobia po prvom a druhom halvingu.

Bitcoin halvingy
Bitcoin: halvingy. Zdroj: TradingView

Ako môžeme vidieť, približne v rovnakej časovej perióde vzdialenej od halvingu cena formovala dlhodobé dno. Následne sme odmerali, koľko približne cene trvalo spamätať sa z dlhodobého dna a ako vidíme, bolo to zhruba 252 dní.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin: realizované straty dosiahli nové historické maximum

Porastie Bitcoin až v marci 2023?

Na základe tejto jednoduchej časovej kalkulácie by sme mohli špekulovať nad tým, že cene bude trvať zhruba ďalších 252 dní, kým sa spamätá z korekcie a nastane rastúci trend. To znamená, že rastúci trend podľa halvingovej kalkulácie nastane približne v marci 2023.

Kalkulovanie a predikovanie primárneho rastúceho trendu na základe jediného faktora (času) je vysoko rizikové a ide o špekuláciu. Nemožno však poprieť fakt, že správanie Bitcoinu, bez ohľadu na jeho aktuálnu cenu, vykazuje stále rovnaké správanie založené na halvingu a do dnešného dňa sa cena stále pohybuje v opakujúcich sa trendoch, ktoré korešpondujú s halvingovou predikciou.

Prečítaj si tiež: Kritici tvrdia, že BTC dosiahne 0 $, ale tieto 2 metriky naznačujú opak

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance