Realizované straty.
Realizované straty. Zdroj: Shutterstock.com/Miha Creative

S nedávnym obchodovaním na trhu pod 20 000 $ (2017 ATH) boli investori a ich ziskovosť vystavené extrémnej skúške. Je to totižto po prvýkrát, keď sa Bitcoin dostal pod úroveň ATH predošlého cyklu. Ako teda reagovali investori?

Bitcoin – realizované straty

Metrika Realized Loss meria celkový rozdiel cien mincí, ktoré boli získané za vyššie ceny a predané za nižšie. Realizovaná strata teda prebieha v čase, keď zrealizujete obchod, ktorý je stratový.

Nemali by tu byť zahrnuté mince, ktoré sú v strate, ale investori ich stále držia. Realizované straty dosiahli nové historické maximum. Tri po sebe idúce dni zaznamenali celotrhové realizované straty nad 2,4 miliardy $ denne, v celkovej výške 7,325 miliardy $, čo ukazuje graf nižšie.

Bitcoin - realizované straty
Bitcoin: realizované straty. Zdroj: Glassnode

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Kritici tvrdia, že BTC dosiahne 0 $, ale tieto 2 metriky naznačujú opak

MVRV

Teraz budeme skúmať ziskovosť konkrétnych skupín investorov vzhľadom na ich realizovanú cenu, čo je priemerná cena všetkých mincí na základe toho, kedy sa naposledy pohybovali v sieti. Nižšie uvedený graf predstavuje pomery MVRV pre tri skupiny:

  • celý trh
  • STH – krátkodobí držitelia
  • LTH – dlhodobí držitelia

Všetky z nich sú teraz v strate a držia mince pod priemernou cenou.

Predchádzajúce prípady, keď boli všetky tri skupiny v nerealizovanej strate, sa zhodovali iba so situáciami, keď sa vyskytovala finálna kapitulácia na klesajúcom trende.

MVRV
MVRV. Zdroj: Glassnode

Ako vidíme na grafe, metriky sledujúce realizované a nerealizované straty sú momentálne na extrémnych hodnotách a signalizujú finálnu kapituláciu investorov. Z dlhodobého hľadiska by to mohlo znamenať postupné otáčanie trendu.

Mohlo by ťa zaujímať: Do čoho investovať počas vysokej inflácie? Porovnanie globálnych trhov

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance