Bitcoin môže padať aj naďalej
Bitcoin môže padať aj naďalej. Zdroj: Shutterstock.com/nuttapon averuttaman

Približne 555 000 bitcoinov bolo zobchodovaných v rozmedzí cien 18 000 $ až 23 000 $ len počas troch dní. Mnohí predajcovia však pôvodne nakupovali Bitcoin za oveľa vyššie ceny, tvrdí spoločnosť Glassnode.

Krátkodobí držitelia dosiahli hodnoty SOPR (spent output profit ratio) z čias medvedieho trhu v roku 2018. SOPR odhaduje, či je rozloženie transakcií v zisku alebo nie. Niektorí dlhodobí držitelia zas preukázali kapituláciu po tom, čo kupovali v blízkosti ATH a predávali pri nedávnom minime.

Takmer všetky peňaženky, od malých po veľryby, majú obrovské nerealizované straty, horšie ako v marci 2020. Najmenej zisková skupina sú peňaženky držiace 1 až 100 BTC.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Do čoho investovať počas vysokej inflácie? Porovnanie globálnych trhov

Dočasné dno Bitcoinu

Bitcoin môže byť blízko bodu dočasného dna. V histórii vždy BTC zaznamenal dno, keď percento ponuky v zisku (percent supply in profit – PSP) predstavovalo 40 % až 50 %.

Pri pohľade na tieto historické údaje je dôležité poznamenať, že Bitcoin ešte nikdy nečelil obdobiu tak vysokej inflácii. Mnoho analýz hovorí o tom, že Bitcoin sa blíži k finálnemu dnu. Realita je však taká, že nemôžeme si byť istí trvalým vzostupným trendom, kým sa rast inflácie nespomalí.

Víkendový pokles Bitcoinu nemusel byť dostatočne hlboký. Kryptomena má stále potenciál pokračovať v klesajúcom trende. Ak však jej PSP klesne pod 50 %, potom by cena mohla konečne dosiahnuť dno.

Mohlo by ťa zaujímať: Prečo Bitcoin stále padá a čo čakať najbližšie obdobie?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance