BTC spadol flash crash
BTC spadol flash crash, zdroj: shutterstock.com/Autor: RomanVX

Počas včerajšieho dňa burza Binance US zaznamenala podivný pokles o viac ako 80 %. Cena BTC sa istú dobu obchodovala za 8 000 USD. Dôvodom mal byť údajný flash crash.

BTC a flash crash

Nejde o prvý prípad, keď cena daného aktíva počas niekoľkých sekúnd spadne aj o 99 % a potom sa vráti naspäť. Takáto chyba najčastejšie nastáva v 2 prípadoch. Buď ide o zlyhanie burzy, alebo chybu niektorého z obchodníkov. Zlyhanie obchodníka na burze nie je nič nového a zvláštneho. Keď niekto chce otvoriť obchod, musí na burze zadať sumu. Pokiaľ sa niekto pomýli a pridá pri nákupe alebo predaji jednu 0 navyše, tak môže dôjsť k tzv. flash crashu.

Prečítaj si aj: Elon Musk uverejnil záhadný tweet, čím vyvolal množstvo otázok

Čo je to flash crash?

Flash crash nastáva vtedy, keď na burze nie je veľká likvidita a objednávky na nákup alebo predaj. Veľký hráč na trhu chce zrealizovať nákup, ale pomýli sa napríklad o jednu alebo viac núl. Vtedy môže počas sekundy vykúpiť všetky objednávky na trhu a poslať cenu BTC bez zaváhania aj na 0 dolárov. Problém majú hlavne malé burzy, kde v niektorých prípadoch stačí zadať obchod na predaj za 100 000 dolárov a rázom sa cena prepadne. Po chybe obchodníka sa cena vo väčšine prípadov vráti späť na pôvodné hodnoty.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Flash sa s veľkou pravdepodobnosťou stal aj na burze Binance US, ktorá patrí gigantovi burze Binance. Tento jav sa objavuje zriedka dokonca aj na akciovom trhu.

Pokračuj na náš další článok: Veľryby vo veľkom nakupujú Ethereum, ktoré práve dosiahlo historické maximum!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre