Austrália výbor senátorov chce nové zákony voči kryptomenám
Austrália výbor senátorov chce nové zákony voči kryptomenám, zdroj: www.shutterstock.com/Ms.Li

Austrálsky výbor senátu prišiel s návrhom na nové predpisy, vďaka ktorým bude krajina v kryptopriemysle konkurencieschopnejšia.

Môže ťa zaujímať: Trh kryptomien s novým ATH – celková trhová kapitalizácia dosiahla 2,6 bilióna dolárov

Austrália potrebuje zmenu

Výbor austrálskeho senátu odporučil súbor nových pravidiel na vytvorenie jednoznačného rámca pre sektor kryptomien a digitálnych aktív v krajine.

Výbor, ktorý reprezentuje Austráliu ako moderné technologické a finančné centrum, predložil podobný návrh na túto tému za posledný rok už dvakrát. Tento týždeň predstavili novú, v poradí svoju tretiu správu. Dokument opisuje problémy v krajine a poukazuje na iných popredných účastníkov vo svetovom kryptomenovom odvetví. Text obsahuje 12 rôznych odporúčaní na riešenie nedostatku a neaktuálnosti pravidiel voči regulácii kryptomien a využitia technológie blockchain v krajine.

Regulácia kryptomien a používanie blockchainu v Austrálii sa často javila a stále sa javí ako kontroverzná. Senátori majú hlavne problém so starými a neaktuálnymi zákonmi, ktoré pokrývajú novodobú technológiu.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Vyzerá to na dlhší proces

Vo výbore odporučili zaviesť nové zákony pre kryptoburzy, na ktorých sa oficiálne obchoduje a následovne vytvoriť regulačný rámec na obchodovanie alebo úschovu digitálnych aktív.

Členovia výboru taktiež navrhujú, aby austrálska vláda ustanovila pravidlá pre spoločnosti, ktoré obsahujú novú štruktúru decentralizovanej autonómnej organizácie (DAO).

Predpisy AML (anti-money laundering) a CTF (counter-terrorist financing) musia byť bezpodmienečne dodržiavané, aby nedošlo k zneužívaniu digitálnych aktív či nelegálnej činnosti pomocou kryptomien.

Ďalej tzv. Travel rule sa vzťahuje na požiadavku, aby všetci poskytovatelia služieb digitálnych aktív, ako sú napríklad kryptoburzy, zverejňovali informácie o svojich zákazníkoch. Toto pravidlo bolo stanovené finančným akčným výborom.

Ďalej sa uvádza, aby austrálske Ministerstvo financií preskúmalo politiku a životaschopnosť digitálnej meny centrálnej banky (CBDC) v krajine s cieľom obmedziť závislosť od sektora súkromného bankovníctva.

Čítaj ďalej: Hodlujte Bitcoin aspoň 10 rokov – môžete byť milionári

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre