Tesla hodluje 1,26 miliárd USD v Bitcoine!
Tesla hodluje 1,26 miliárd USD v Bitcoine! ,zdroj: www.shutterstock.com/InkDrop

Binance

Tesla, 6. najväčšia a najúspešnejšia spoločnosť s elektromobilmi, ktorú vlastní Elon Musk, stále disponuje bitcoinmi, a nemá ich teda málo!

Správa spoločnosti ukazuje, že spoločnosť drží konkrétne 1,26 miliardy dolárov v digitálnych aktívach. Vyzerá to tak, že Tesla od prvého štvrťroka minulého roka nekúpila ani nepredala žiadne kryptomenové aktíva.

Mohlo by ťa zaujímať: Binance sprístupňuje svojim klientom Anchor protocol. Zarobiť môžete stabilne takmer 20 % ročne!

Tesla aj naďalej hodluje Bitcoin!

Tesla v stredu zverejnila výsledky svojich ziskov za prvý štvrťrok 2022. Elektromobilka najbohatšieho človeka planéty Elona Muska oznámila ďalší rekordný štvrťrok tržieb a ziskov. Spoločnosť prekonala všetky odhady z Wall Street, a to aj napriek inflačnému tlaku, ktorý číha všade vo svete.

Tržby spoločnosti vzrástli o viac ako 80 % na 18,76 miliardy USD z 10,39 miliardy USD, ktoré mali pred rokom. Zisk spoločnosti vyskočil o 658 % zo 438 miliónov USD v predchádzajúcom roku na 3,32 miliardy USD v prvom štvrťroku tohto roka.

Nikdy som nebol optimistickejší a viac nadšený, pokiaľ ide o budúcnosť, ako som práve teraz,“ povedal Musk počas toho, ako zistil príjmy svojej spoločnosti. Pri tomto obdivuhodnom zisku vykazuje Tesla aj kryptomeny, konkrétne BTC, v ktorom má približne 1,261 miliardy dolárov!

Vyhlásenie o peňažných tokoch spoločnosti Tesla stále ukazuje, že tento jediný nákup digitálnych aktív spoločnosti sa uskutočnil v prvom štvrťroku minulého roka. Vtedy Tesla kúpila BTC v hodnote 1,5 miliardy dolárov. V tom istom štvrťroku sa taktiež uskutočnil aj jediný predaj týchto aktív.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Musk je nezastaviteľný!

Pripomíname, že v januári 2022 začala Tesla akceptovať meme kryptomenu Dogecoin za určitý tovar, nešlo však o nič veľké. Spoločnosť však ešte nezaviedla Bitcoin ako možnosť platby za svoje elektromobily. To sa však môže zmeniť kedykoľvek.

Musk taktiež povedal, že Bitcoin považuje za uchovávateľa hodnoty, zatiaľ čo Dogecoin je vhodnejší na bežné, každodenné transakcie. Predtým prezradil, že on sám vlastní BTC, ETH a, samozrejme, DOGE a nechystá sa ich predávať.

Ešte si dovolíme pripomenúť, že šéf Tesly nedávno ponúkol kúpu sociálnej siete Twitter s cieľom urobiť významné vylepšenia tejto populárnej platformy a zbaviť sa botov. Ponuka nasledovala po tom, ako prevzal 9,2 % podiel v spoločnosti.

Čítaj ďalej: „LUNA môže zaznamenať veľký rastúci pohyb“ – tvrdí špičkový analytik

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre