Binance sprístupňuje svojim klientom Anchor protocol. Zarobiť môžete stabilne takmer 20 % ročne!
Binance sprístupňuje svojim klientom Anchor protocol. Zarobiť môžete stabilne takmer 20 % ročne! Zdroj: https://www.shutterstock.com/Ivan Babydov

Začiatkom apríla burza Binance umožnila svojim používateľom stakovať stablecoiny UST do Anchor protokolu spoločnosti Terra. Používatelia tak majú garantovaný výnos zo stablecoinov takmer vo výške 20 % ročne! V tomto návode sa spoločne pozrieme, ako rýchlo a jednoducho stakovať UST a už len čakať na výnosy!

Binance sprístupňuje klientom Anchor protocol

6. 4. burza Binance upozornila svojich používateľov na možnosť stakovať tretí najväčší stablecoin UST do známeho protokolu spoločnosti Terra s názvom Anchor protocol. Tento protokol si získal popularitu tým, že poskytuje ročné výnosy až do výšky takmer 20 %, pričom zisk je investorom vyplácaný na dennej báze a zhodnocuje sa exponenciálne.

Čítaj tiež: Projekt UST od spoločnosti Terra sa stal tretím najväčším stablecoinom

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Podľa stránky Defi Llama je Anchor protocol tretím najväčším protokol na základe celkovej uzamknutej hodnoty (TVL). V protokole je k dnešnému dňu vložených takmer 16 miliárd (15,97) dolárov. Spolu s rastom kryptomeny LUNA (token spoločnosti Terra) a popularizáciou stablecoinu UST rastie aj používanie Anchor protocolu.

Anchor protocol: TVL.
Anchor protocol: TVL. Zdroj: Defi Llama

K dnešnému dňu protokol nečelil významnejším komplikáciám a nebol hacknutý. Oproti ostatným protokolom zameraným na generovanie vysokých ziskov má Anchor tú výhodu, že spoločnosť Terra garantuje stabilitu vyplácania ziskov prostredníctvom bitcoinov, ktoré poslednú dobu pravidelne nakupuje. Najnovšie do kolaterálneho portfólia pribudla aj krypotmena AVAX, o ktorej sa Terra vyjadrila pozitívne a verí v jej budúci rast.

Ako stakovať UST do Anchoru na burze Binance

Burza Binance ponúka svojim klientom možnosť stakovať UST do Anchor protocolu sprostredkovane cez svoju platformu. Používatelia majú na výber tri obdobia uzamknutia svojich UST: na 30, 60 a 90 dní. Percentuálne zhodnotenie sa, samozrejme, líši podľa toho, na akú dlhú dobu investor uzamkne svoje UST. V prípade 30 dní je to zhodnotenie 13,98 %, pri 60 je zhodnotenie 16,85 % a pri 90 dňoch je zisk až 19,63.

Binance: stakovanie UST – časové intervaly.
Binance: stakovanie UST – časové intervaly. Zdroj: Binance

Keď ste sa rozhodli, že chcete staknuť svoje UST do Anchor protokolu prostredníctvom burzy Binance, v rozhraní hore zvoľte sekciu Zisk. Po jej rozkliknutí vyberte možnosť Stakovanie. Následne sa nachádzate v sekcii Zamknuté stakovanie, kde vidíte rozsiahlu ponuku kryptomien na stakovanie. Nájdite si v zozname stablecoin UST, vyberte si časovú periódu a už len čakajte, keď vám burza vyplatí zisk.

Binance: stakovanie UST.
Binance: stakovanie UST. Zdroj: Binance

Binance v súčasnosti umožňuje naraz stakovať 200 mincí UST, čo vám generuje po 3 mesiacoch zisk 25 %, čo predstavuje 13,3 dolárov. Keďže ide o novinku, pravdepodobne sa kvantitatívna ponuka mincí bude meniť.

Čítaj ďalej: Anchor protocol ponúka staking na stable coiny s odmenou až do 20 % – ako ju získať?