MicroStrategy uisťuje akcionárov: prídu ďalšie nákupy BTC!
MicroStrategy uisťuje akcionárov: prídu ďalšie nákupy BTC! Zdroj: https://www.shutterstock.com/monticello

Spoločnosť MicroStrategy, ktorá je najväčšou firmou s počtom držaných bitcoinov na svete, sa nechystá v blízkej budúcnosti prestať nakupovať kryptomenu Bitcoin. Toto uistenie bolo adresované v liste všetkým akcionárom spoločnosti, ktorý napísal CEO MicroStrategy Michael Saylor.

MicroStrategy sa nechystá prestať nakupovať BTC

Generálny riaditeľ MicroStrategy Michael Saylor oznámil akcionárom svojej spoločnosti, že jeho firma má v úmysle „energicky presadzovať“ svoju stratégiu rezervných aktív s cieľom nakupovať a držať viac bitcoinov.

Verejne obchodovaná spoločnosť MicroStrategy je najväčším držiteľom bitcoinov (BTC), s peňaženkou so 129 218 BTC, čo potvrdzuje nástroj na sledovanie bitcoinových peňaženiek Bitcoin Treasuries. Tieto mince majú v súčasnosti hodnotu približne 5,1 miliardy dolárov. Firma kúpila 5. apríla ďalších 4 197 mincí. Na porovnanie, Tesla Elona Muska, dvojka v držbe BTC za MicroStrategy, vlastní 43 200 BTC v hodnote približne 1,7 miliardy dolárov.

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov. Návod ako kúpiť a obchodovať kryptomeny nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: Bitcoin na 100 000? Podľa riaditeľa krypto-bankovej spoločnosti NEXO realita!

Saylor uistil akcionárov v liste

Vo vyhlásení Proxy Statement MicroStrategy za rok 2022, ktoré bolo podané SEC-u 14. apríla, Saylor ocenil pokračujúci úspech svojej spoločnosti v tom, že pridala BTC do svojej pokladnice a pridala tak hodnotu pre zákazníkov a akcionárov. MicroStrategy zaplatila za BTC vo svojej pokladnici len približne 3,9 miliardy dolárov, čo sa premietlo do ziskovej marže 1,2 miliardy dolárov. Saylor v liste napísal:

Naša paralelná stratégia získať a držať Bitcoin bola obrovským úspechom.“

V liste sa tiež uvádza, že držba BTC MicroStrategy je „zelená“ – teda v zisku – , ale manažérom spoločnosti sťažila získať poistenie zodpovednosti. Výsledkom je, že Saylor poskytol poistenie z vlastného vrecka. Saylorovo 68,1-percentné vlastníctvo MicroStrategy znamená, že si v spoločnosti môže v podstate robiť, čo sa mu páči, čo tiež pomáha vysvetliť, prečo viac spoločností nenasledovalo jeho príklad. Od roku 2020 je jedným z najhlasnejších zástancov Bitcoinu a svoju pozíciu využíva na oslovenie globálneho publika.

29. marca dcérska spoločnosť MacroStrategy uviedla, že na nákup ďalších BTC použije 205 miliónov dolárov získaných v bitcoinoch v zabezpečenej pôžičke od Silvergate Bank. Saylor v oznámení uviedol, že pôžička bola prvým prípadom, keď jeho spoločnosť použila svoje držby BTC ako „kolaterál“. Napriek negatívnym globálnym javom ako vojna, inflácia a nárast úrokových sadzieb, spoločnosti ako MicroStrategy a Terra (LUNA) pokračujú v nákupoch bitcoinov v hodnote desiatok miliónov dolárov, čo pomáha udržiavať dôveru v BTC. Terra vlastní „len“ o 800 mincí BTC menej ako Muskova Tesla. Tá je za MicroStrategy druhým najväčším hodlerom BTC na svete.

Čítaj ďalej: Robert Kiyosaki: „Inflácia vyhladí americkú ekonomiku. A Solana? Nakúpil som ju, lebo má obrovský potenciál!“

 

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre