Elon Musk chce vidieť platby pomocou DOGE na sociálnej sieti Twitter
Elon Musk chce vidieť platby pomocou DOGE na sociálnej sieti Twitter ,zdroj: www.shutterstock.com/kampongstudio

Binance

Elon Musk, najbohatší človek planéty a majiteľ automobilky Tesla, len prednedávnom získal 9,5-percentný podiel v sociálnej sieti Twitter a pripojil sa k predstavenstvu spoločnosti. Miliardár sa rozhodol odkúpiť „časť“ Twitteru a plánuje ho výrazne zlepšiť. Chce obmedziť najmä vplyv podvodných či falošných účtov a robotov na platforme. Premýšľa taktiež, samozrejme, aj o integrácii obľúbenej kryptomeny DOGE!

Twitter má novú posilu!

Elon Musk na Twitteri uviedol, že si zaobstaral mesačné predplatné služby Twitter Blue, ktoré určitým jednotlivcom poskytne tzv. overovacie značky. To sa však líši od overovania oficiálnych účtov alebo verejne činných osôb.

Mohlo by ťa zaujímať: Šéf spoločnosti Galaxy Digital Trading: „Ethereum môže do troch rokov predbehnúť Bitcoin“

Musk zdieľa:

„Každý, kto sa zaregistruje na Twitter Blue (platí sa 3 doláre mesačne), by mal dostať overovaciu značku. Mala by sa však líšiť od značky „verejná osoba“ alebo „oficiálny účet“.

Okrem toho by podľa všetkého mal Twitter Blue prísť s množstvom ďalších funkcií. V blízkej dobe by to malo zahŕňať možnosť vrátiť späť už napísaný tweet, priečinky so záložkami a pod. Musk verí, že mesačné predplatné vo výške 3 USD „masívne rozšíri overené profily a spraví armádu botov príliš nákladnou na jej fungovanie“.

Okrem toho Musk navrhol aj možnosť platiť jeho obľúbenou kryptomenou Dogecoinom (DOGE).

„Možno dokonca zavedieme aj možnosť platiť dogecoinmi. Twitter ako taký musí znížiť svoju závislosť od moci korporácií a platiť menej za ich reklamy. Takýto krok by platforme pomohol oslobodiť sa a prijímať rozhodnutia viac zamerané na bežného používateľa,“ vyhlásil majiteľ Tesly.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Elon Musk, DOGE a Twitter – nečakaná kombinácia

My ako kryptomenová komunita vieme, že Elon Musk je už dlhšiu dobu jasným podporovateľom kontroverzného projektu Dogecoin (DOGE). V piatok 8. apríla sa Muskovi podarilo trošku „vypumpovať“ cenu DOGE tým, že predstavil svetelnú šou, kde bol zobrazený DOGE. Odohralo sa to na podujatí „Cyber Rodeo“ počas otvorenia nového závodu Tesla v americkom Texase!

Okrem toho tam Elon Musk povedal, že jeho spoločnosť Tesla pracuje na futuristických nabíjacích staniciach, v ktorých umožní používateľom platiť pomocou kryptomeny DOGE. Muskova podpora a celý ten „hype“ pomohol Dogecoinu dostať sa medzi desať najväčších digitálnych aktív podľa trhovej kapitalizácie. V čase písania tohto článku ho však AVAX dokázal vytlačiť na 11. miesto. Momentálne sa aktívum obchoduje za $0,1490.

Ešte keď Twitter oznámil svoju odmeňovaciu funkciu, už vtedy zakladateľ Dogecoinu navrhol podobnú funkciu aj pre DOGE. Keďže Elon Musk má odteraz možnosť ovplyvniť rozhodnutia spoločnosti, je celkom pravdepodobné, že podobný krok by mohol byť realizovaný.

Čítaj ďalej: Bitcoin masívne mizne z búrz – zostatky klesajú na nové minimá

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre