Tesla a Dogecoin
Tesla a Dogecoin. Zdroj: Google

Populárny výrobca elektromobilov Tesla podľa zdrojového kódu na svojej webovej stránke testuje možnosť platieb prostredníctvom kryptomeny DOGE.

Tesla a platby Dogecoinom

Možnosť platieb kryptomenou DOGE bola pridaná na testovanie približne pred troma dňami. Uviedol to softvérový inžinier so pseudonymom „Tree of Alpha“ na svojom twitterovom účte. Inžinierovi sa podarilo zanalyzovať zdrojový kód Tesly, pričom na záver dodal, že Muskova spoločnosť s určitosťou testuje tento platobný spôsob.

„Väčšina kódu je už prítomná v najnovších javascriptových súboroch, ktoré Tesla používa na spracovanie platieb. V podstate ide o spôsob testovania kódu v produkcii.“

Prečítaj si tiež: Microsoft a Apple čelia odlivu zamestnancov do platforiem Mety

Burza Binance je najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať aktuálne alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

V podstate teda ide o možnosť platby kryptomenou DOGE, ktorá je aktuálne vedená ako „skrytá funkcia“, ktorú väčšina bežných ľudí nemôže vidieť.

Platba Dogecoinom na stránke Tesly
Platba Dogecoinom na stránke Tesly. Zdroj: Tree of Alpha

Spoločnosť Tesla pridala do svojho zdrojového kódu stránku s názvom „crypto_continue.html“, ktorá má za úlohu spracovať platby v kryptografickom systéme.

Nebolo to prvýkrát, čo sa inžinierovi Tree of Alpha podarilo prečítať zdrojový kód spoločnosti Tesla. V novembri 2021 zistil, že Tesla testuje platby pre mincu s názvom SHIBA. Fanúšikovia sa domnievali, že ide o hlavného konkurenta Dogecoinu – Shiba Inu. Opak bol však pravdou.

Elon Musk prednedávnom uviedol, že jeho spoločnosť určite vyskúša platby Dogecoinom a počká si, ako to celé bude prebiehať.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre