Elon Musk chce kúpiť Twitter – Charles Hoskinson ho vyzýva, aby spolu založili decentralizovanú sociálnu sieť!

Off topic Elon Musk chce kúpiť Twitter!
Elon Musk chce kúpiť Twitter! ,zdroj: www.shutterstock.com/RokasTenys
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Niekoľko hodín po oznámení ponuky 41,4 miliardy dolárov na kúpu sociálnej siete Twitter, vysvetlil Elon Musk svoje plány na štvrtkovej TED konferencii.

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla povedal, že Twitter by mal byť  „arénou pre slobodu prejavu”! Čo prekvapuje ešte viac, je vyjadrenie Charlesa Hoskinsona, zakladateľa Cardana (ADA). Ten oznámil, že chce spolupracovať s Elonom Muskom na vývoji decentralizovanej sociálnej siete.

Mohlo by ťa zaujímať: Blockchain Ripple dosiahol v súdnom spore proti SEC-u veľmi dôležité víťazstvo!

Elon Musk ft. Charles Hoskinson?

Charles Hoskinson, jeden z hlavných zakladateľov kryptomeny Cardano, komentoval ponuku Elona Muska na kúpu globálnej platformy Twitter.

V príspevku na Twitteri Hoskinson napísal, že ak by populárna platforma odmietla ponuku šéfa Tesly na odkúpenie Twitteru, bol by ochotný s ním vybudovať decentralizovanú platformu pre novú sociálnu sieť.

Hoskinson napísal:

„Elon, ak Twitter odmietne tvoju ponuku, tak mi daj vedieť. Bol by som rád, ak by sme spoločne mohli vybudovať decentralizovanú platformu.”

Najbohatší človek planéty už dlhšie uvažuje nad tým, že založí sociálnu sieť, kde sloboda prejavu a minimalizácia botov bude prioritou. V prieskume vytvorenom na jeho twitterovom profile prevažná väčšina Muskových priaznivcov podporila jeho krok k spusteniu decentralizovanej platformy. Niektorí používatelia pritom požadovali, aby pridal Dogecoin (DOGE) na platformu.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Áno, Elon chce kúpiť Twitter

Šéf Tesly prezradil, že ponúkol kúpu Twitteru za 41,4 miliardy dolárov v snahe umožniť spoločnosti dosiahnuť jej spoločenské ciele. Musk povedal, že je ochotný zaplatiť 54,20 dolárov za akciu.

Jeho návrh prišiel približne týždeň po tom, čo bol zverejnený jeho viac ako 9-percentný podiel v Twitteri. Keďže je Musk presvedčený, že sociálna sieť možno za súčasných okolností nedosiahne svoje stanovené ciele, povedal, že podľa všetkého bude musieť prehodnotiť svoju investíciu do spoločnosti, ak bude jeho ponuka odmietnutá.

Jedným z ľudí, ktorí sa k tejto záležitosti vyjadrili, bol, samozrejme, Michael Saylor, majiteľ „bitcoinovej spoločnosti” MicroStrategy.

Saylor v tweete naliehal na Muska, aby radšej kúpil BTC, ak ho predstavenstvo Twitteru s jeho ponukou odmietne. Tvrdí, že „hodnota Bitcoinu bude v budúcnosti stúpať, a to najmä vtedy, keď si ho viac ľudí osvojí.”

Čítaj ďalej: Zakladateľ kryptomenovej burzy Binance: „Život krypto-podnikateľa je omnoho ťažší, ako si mnohí myslia!”