Buterin sa vyjadril k Muskovej ponuke na prevzatie Twitteru
Buterin sa vyjadril k Muskovej ponuke na prevzatie Twitteru. Zdroj: Shutterstock, KLYONA

Binance

Ak ste fanúšikom jednej z najsilnejších sociálnych sietí súčasnosti, určite vám neušla udalosť, o ktorej sa aktuálne vo veľkom diskutuje. Elon Musk totiž ponúkol 43 miliárd USD v hotovosti za odkúpenie Twitteru. Čo si o tom myslí zakladateľ Etherea Vitalik Buterin?

Elon Musk chce prevziať Twitter

Vo svete kryptomien sa aktuálne veľmi búrlivo diskutuje o najnovšom pláne Elona Muska, ktorý chce vyplatiť až 43 miliárd USD za prevzatie sociálneho giganta – Twitter. Podľa Buterina nie je nič zlé na tom, no nebezpečný precedens vidí v tom, že by sa celý tento úkon odohral v nepriateľskej rovine.

Svoj názor vyjadril ako inak na Twitteri. Vo svojom príspevku uviedol, že neschvaľuje fakt, že by bohatí ľudia ako Musk preberali sociálne médiá prostredníctvom rôznych nepriateľských ponúk. Takéto veci nie sú vo svete nové, keďže k podobným krokom sa zvyknú uchyľovať vlády. Tento trend však podľa Buterina nemusí dopadnúť najlepšie.

Buterin následne pokračoval, že niekto s 5-percentným podielom v spoločnosti nemá takú silu, no v prípade 50 % podielu je jeho schopnosť kontrolovať politiku spoločnosti omnoho vyššia. A to je mimoriadne znepokojivé.

Prečítaj si tiež: Robert Kiyosaki: „Inflácia vyhladí americkú ekonomiku. A Solana? Nakúpil som ju, lebo má obrovský potenciál!“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na najlepšej a najlacnejšej burze na svete, Binance. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny nájdeš v tomto článku.

Nepriateľské kroky?

Existuje v tomto prípade sloboda prejavu a nestrannosť sociálnych médií? Prevzatie Twitteru totiž začína vyvolávať rôzne nepriateľské nálady, a práve preto sa vynárajú otázky o slobode slova.

Na Buterinov prvý tweet dokonca reagoval aj generálny riaditeľ najväčšej kryptomenovej burzy Binance Changpeng Zhao.

Existuje toho omnoho viac než to, čo vidíme na povrchu.“

K tejto veľmi zaujímavej diskusii sa pridali aj ďalší silní hráči zo sveta kryptomien. S vyššou ponukou ako Musk prišiel Justin Sun zo spoločnosti TRON. Ten ponúkol o 10,7 % lepšie ponuku a to 60 USD za akciu. Sun uviedol, že plne podporuje Muskove plány na reformu.

„Rád by som videl, ako sa Twitter stáva viac otvoreným voči kryptomenám a Webu 3.0.“

Generálny riaditeľ burzy FTX Sam Bankman-Fried uviedol, že by bol rád súčasťou tohto projektu, no má určité podmienky. Dokonca prišiel aj s jeho osobnou predstavou o tom, ako by mohol tento sociálny gigant vyzerať a ako ho možno monetizovať.

Musk aj Sun sú presvedčení, že Twitteri ani zďaleka nenaplnil svoj potenciál. Je teda potrebné pozdvihnúť ho na novú úroveň.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre