Tak toto bude paráda – Elliott Waves úvod – Denník 7. týždeň

Denník začínajúceho tradera Ako maximalizovať zisky zo signálov a technických analýz.
Ako maximalizovať zisky zo signálov a technických analýz. Zdroj: shutterstock.com/OHishiapply
BitmarketsOkazio mobil

Pomaly, ale isto sa blížime ku koncu nášho kurzu. Samozrejme, že si toho máme ešte veľa čo povedať, avšak Elliott Waves budú posledným indikátorom, ktorý sa spolu budeme učiť. Potom bude nasledovať psychológia, money management, RRR a podobné témy, ktoré sú s tradingom veľmi spojené. Avšak, kým sa tak stane, ešte musíme prejsť základmi Elliott Waves. Ešte predtým sa poďme  pozrieť na to, čo všetko sme už prebrali.

Čo sme sa už stihli naučiť?

Náš kurz sa práve prehupol do svojho siedmeho týždňa. To znamená, že sme sa už čo-to naučili. Ak náš kurz ale nesledujete od začiatku, ponúkam vám prehľad tých najpodstatnejších tém z každého týždňa. Ku každej téme je následne spravená aj skúška, ktorú si viete jednoducho dohľadať v daných článkoch.

Obsah nášho kurzu do dnešného dňa:

1.týždeň – základné pojmy, tradingview a druhy sviečok

2.týždeň – supporty/rezistencie, trendové čiary, trojuholníky

3.týždeň – patterny, RSI a MACD

4.týždeň – MA a BK, Bollinger Bands, Volume

5.týždeň –  Fibonacci Retracement, Fibonacci Extension

6.týždeň – Harmonický pattern AB=CD, Gartley, BAT a Butterfly

Úvod do Elliott Waves

Samozrejme, že sa musíme naučiť niečo nové aj tento týždeň. No keďže Elliott Waves vôbec nie sú ľahká téma (ako Fibonacci alebo Harmonické patterny), tak aj tomuto indikátoru sa budeme venovať celý týždeň. Dnešný článok tak slúži ako úvod do danej témy a akési predstavenie tohto topicu.

Ak nechcete zmeškať nové informácie o obchodovaní, sledujte náš denník na našom Facebooku alebo na stránke kryptomagazin.sk.

Teória Elliottových vĺn je pomenovaná po Ralphovi Emersonovi Elliottovi, ktorý prvýkrát prišiel s teóriou toho, ako sa trh správa na základe rôznych psychologických udalostí a trendov.

Záver

Už zajtra začneme naplno s Elliott Waves Theory. Avšak ešte predtým vám vrelo odporúčam, aby ste si zopakovali najmä supporty/rezistencie, Fibonacciho čísla, RSI a MACD (linky na ne nájdete vyššie). Všetky tieto indikátory totižto budeme skôr či neskôr potrebovať aj priamo pri „Elliotkách”, a tak je veľmi potrebné, aby ste vedeli, ako ich používať.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Kvakomat PC bannerSolaxy mobil banner
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.