Denník začínajúceho tradera – Tradingview návod – 1. týždeň

0

Už sa to pomaly blíži! Od zajtra začíname s poriadnou výukou o obchodovaní kryptomien a využívaní technickej analýzy ako investičného nástroja. Avšak ešte kým spravíme tento krok, treba sa uistiť, že nebudeme zahltení extrémnym množstvom informácií a nových nástrojov. Práve preto sa dnes v krátkosti zoznámime so stránkou Tradingview, ktorú budeme používať na naše analýzy.

Na čo slúži stránka Tradingview?

Ak ste už videli technickú analýzu ceny Bitcoinu, Etherea, Ripplu alebo akejkoľvek kryptomeny tak je takmer 99 % šanca, že ste ju videli zobrazenú na stránke Tradingview (aj bez toho, že by ste o tom vedeli). Tradingview patrí totiž medzi najvyužívanejšie stránky na technickú analýzu vôbec (nielen medzi kryptomenami, ale takisto aj pri akciách, menových pároch alebo komoditách).

Preto je jasné, že zoznámenie sa s touto stránkou je podstatné nie iba kvôli kryptomenám, ale pomôcť vám môže aj do budúcna. Tak to prosím nepodceňte. A to neodporúča iba náš profesionálny trader zo spoločnosti NEXALTIC Capital s.r.o. Jakub Kraľovanský, ale aj ja (ako úplný zmätený laik). Už na prvý pohľad obsahuje Tradingview extrémne veľa nástrojov, indikátorov, informácii (skrátka všetkého). Preto sa s touto stránkou treba dobre zoznámiť, aby sa stala vašou hlavnou zbraňou!

Ako správne nastaviť Tradingview?

Na túto otázku je veľmi ťažké odpovedať, pretože každému svedčí a vyhovuje niečo iné. Napríklad, čo sa farby sviečok a knotov týka, tak sú ľudia, ktorí preferujú klasickú kombináciu zelenej a červenej. Nájdu sa však aj kombinácie ako sivá a modrá, čierna a biela a veľa iných. To isté platí aj o farbe pozadia. Klasiky sú biela alebo čierna, nájdu sa však aj rôzne odtiene sivej.

Jedno je však v tomto veľmi podstatné. Prispôsobte si Tradingview tak, aby vyhovovalo VÁM! Vy predsa idete obchodovať a vy musíte vedieť, čo vám vyhovuje. Ak nie, naučíte sa to časom. Pre niekoho môže byť kombinácia zelených a červených sviečok s bielym pozadím ideálna, inému to môže veľmi ťahať oči a po chvíli sa nebude vedieť sústrediť. Potom, čo som vyskúšal rôzne kombinácie som sa rozhodol, že kurz začnem s takýmto setupom:

Najdôležitejšie políčka, ktoré by ste určite mali využiť a s ktorými by ste sa mali zoznámiť  (ja ich budem takisto do zajtra skúšať čo najviac) sú: Nastavenia (Settings), Indikátory (Indicators), Trend lines (trendové čiary), Alerts (upozornenia) a Replay (prehrať znovu).

Záver

Každý sme však iný a tak neváhajte a nastavte si Tradingview podľa seba. To najpodstatnejšie však je, aby vyhovovalo vám a aby vám vedelo pomôcť pri tvorbe analýzy. Takisto vrelo odporúčam, aby ste sa s Tradingview chvíľu hrali. Snažte sa v ňom pomaly orientovať (tie najpodstatnejšie veci si samozrejme postupom času predstavíme spolu). Ak sa však chcete naučiť obchodovať, tak Tradingview má predstavovať váš office. Preto v ňom musíte mať poriadok a musíte myslieť na to, že setup ktorý ste videli niekde na Twitteri, pre vás vôbec nemusí fungovať. Riaďte sa tak hlavne svojimi pocitmi a nebojte sa skúšať!

Čo čítať ďalej?

[ANKETA] Začíná letní škola obchodování

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of