Ahojte traderi. Dnes som si pre vás pripravil prehľad trhu, kde sa pozrieme na momentálnu situáciu na trhu.

Na trhu nie sú objemy

Keď si pozrieme volume na burzách, tak je žalostne nízke. Denné objemy nám výrazne klesajú. Tento trend pokračuje aj v týchto hodinách. Keď na trhu nie je likvidita a nie sú objemy, tak je potom veľmi jednoduché na grafe vytvoriť tzv. Bart pattern. Akonáhle príde väčšia objednávka (či už long alebo short) za market cenu, tak vidíme tvrdú sviečku smerom dole. Popravde si neviem príliš predstaviť, že by objemy ešte viac klesli. Už teraz sme na kritických úrovniach. Ako však býva zvykom, keď postupne klesajú objemy, tak potom príde gamechanger a obrovská pumpa na jednu alebo druhú stranu. Mám taký vnútorný pocit, že sme blízko práve tomuto pohybu.

Intra-denné obchodovanie je extrémne zložité

Bart pattern sa stará o to, že obchodovať intra-denne je momentálne takmer nadľudská úloha. Stále máme dve možnosti a to je buď obchodovať bez stoplossu alebo so stoplossom. Obchodovať bez stoplossu momentálne pokladám za veľmi nebezpečné, pretože ako spomínam vyššie, môže prísť gamechanger sviečka. Naopak, obchodovať so stoplossom je momentálne extrémne ťažké práve kvôli výplachom a Bart patternom.

Bart, [PREHĽAD TRHU] Výplachy na obidve strany a Bart pattern na dennom poriadku

Na obrázku vidíme, že Bart pattern je takmer všade. Či už ide o vyššie časové rámce alebo aj 15m grafy. Veľmi ťažko tradovateľné, ak používate stoplossy. Krásny príklad je z dnešnej noci. Bitcoin v noci klesol a behom pár minút bola celá sviečka vytiahnutá späť. Čo to znamená? Ak ste si nastavili pred spaním long pozíciu a išli spať a zvolili užší stoploss, tak pri prvom pohľade ste ráno mohli byť šťastní, pretože Bitcoin bol zhruba na rovnakej hodnote. Avšak, v noci prišlo k výplachu a vám obchod skončil na stoplosse. Ak by ste mali otvorené obchody na altcoinoch, tak podobná situácia hrozila aj tam.

Čo teraz robiť?

Úplne otvorene poviem – absolútne nič. Obchody na intra-dennej báze sú vysoko riskantné. Treba sa na trh pozerať z dlhodobého hľadiska a hlavne sledovať svoj cieľ. Chcem množiť Bitcoiny? Prežijem aj krátkodobú vyššiu stratu? Potrebujem ísť viac na istotu? Môžem objednávky rebríkovať? Práve odpovede na tieto otázky vám ponúknu možné riešenie. Jednotné riešenie neexistuje. Každý sa musí spýtať sám seba, aký cieľ sleduje a podľa toho nastaviť svoje ciele.

Dodávam, že tento článok nie je možné chápať ako investičné poradenstvo. Za prípadné straty na burze spôsobené nevhodným obchodovaním nezodpovedáme!

Čo čítať ďalej?

Nakoniec by som vás rád pozval na nový web qTube.eu, kde prednedávnom vyšiel veľmi zaujímavý článok. Máme naň veľmi pozitívne ohlasy. A nie, nejde o žiadny náboženský text alebo nejaký výplach mozgu.

Dáva obchodovanie vôbec zmysel – Harmonické patterny – Skúška 6. týždeň

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek zvončekom vľavo dole. Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of