cena bitcoinu

Bitcoin môže mieriť na 8 000 dolárov – Dow Jones index „zamrzol“ po vyjadreniach Janet Yellen – Tínedžer vyhral 3 milióny dolárov vo Fortnite – Mali by hedge fondy prejsť na Bitcoin? – Drogový díler, ktorý prijímal BTC, musí vrátiť až 4 milióny dolárov – Mama Vitalika Buterina má v pláne priviesť viac žien do kryptomenového sveta

Bitcoin môže mieriť na 8 000 dolárov

Jedna veľmi podstatná správa z tohto víkendu. Aj napriek tomu, že Bitcoin už dlhšie nespravil žiadny výrazný pohyb (a z veľkej časti by sa tak dalo povedať, že konsoliduje), veľa traderov začína zdvíhať akýsi varovný prst. Tým majú byť nielen neustále sa zničujúce objemy, ale aj postupný pomalý pád Bitcoinu cez úroveň 10 000 dolárov. Tá sa aktuálne zdá byť takmer nedobytnou, keďže BTC osciluje najmä okolo levelu 9 500 dolárov, avšak cez víkend sa na niektorých burzách pozrel aj pod úroveň 9 100 dolárov. Môže to tak znamenať tlak medveďov, ktorí by sa mohli pokúsiť o otestovanie silnej rezistencie na úrovni 8 500 dolárov?

Viac o tejto téme sa môžete dočítať v tomto našom článku.

Dow Jones index „zamrzol“ po vyjadreniach Janet Yellen

Jedna z hlavných bývalých predstaviteliek Federal Reserve (FED – Centrálna banka USA), sa vyjadrila na mnoho aktuálnych tém zo sveta financií. Janet Yellen bola pomerne kritická a jej vyjadrenia pravdepodobne „negatívne“ zasiahli trhy na čele s najväčším indexom Dow Jones. Vyjadrila sa, že globálna ekonomika veľmi spomaľuje a risky sa začínajú množiť. Dow Jones následne zaznamenal pohyb, ktorý nebol vidieť na jeho grafe už dlho. A to je pohyb do strany. Žiadne prepady, žiadne nárasty na cene, iba pohyb do strany. S&P 500 a Nasdaq po vyjadreniach Janet Yellen čiastočne poklesli.

Viac o tejto téme si môžete prečítať v angličtiny na tomto linku.

Tínedžer vyhral 3 milióny dolárov vo Fortnite

Neuveriteľné. Iba 16-ročný chlapec vyhral vďaka hre Fortnite až 3 milióny dolárov. Hra, ktorá je aktuálne online fenoménom, sa dostáva naozaj do všetkých kútov sveta a búra všetky hranice esportu. A to potvrdil aj Kyle Giersdorf, známy pod pseudonymom Bugha, ktorý sa vo veku 16 rokov stal prvým majstrom sveta vo Fortnite. Kyle vraj „trénuje“ 8 až 10 hodín denne a aj vďaka tomu sa stal aktuálne držiteľom najväčšej finančnej odmeny na turnaji v online hrách (ako jednotlivec).

Viac o tejto zaujímavej novinke si môžete prečítať tu: marketwatch.com

Mali by hedge fondy prejsť na Bitcoin?

Sčasti ide o otázku, na ktorú nie je správna odpoveď. Samozrejme, že hedge funds (hedžové fondy) sa môžu rozhodnúť, čo všetko budú mať vo svojej ponuke. Takéto rozhodnutie spravil aj fond Billa Millera, ktorý v roku 2017 presunul viac ako polovicu svojho kapitálu do kryptomien. V tom čase bol označovaný za šialenca. No a teraz? Zisky tohto fondu sú iba za prvú polovicu roku 2019 na hranici 46 %. A to je na hedge fond niečo neuveriteľné. Avšak je takmer isté, že v budúcnosti bude takýchto fondov len pribúdať, či už vďaka Bakktu alebo iným inštitúciám, ktoré vstúpia do kryptomenového trhu.

Viac na túto tému si môžete prečítať na našom portáli tu: kryptomagazin.sk

Drogový díler, ktorý prijímal BTC, musí vrátiť až 4 milióny dolárov

Richard Castro, známy aj pod pseudonymami Chemsusa, Chems_usa, Chemical_usa alebo Jagger109, mal byť drogovým dílerom, ktorý na svoju činnosť využíval rôzne dark weby. V čase od novembra 2015 do marca 2019 mal prijímať aj Bitcoin ako jeden zo spôsobov platby za „produkty,“ ktoré ponúkal. Svoju aktivitu sa snažil skryť najmä za Bitcoin, avšak to mu akosi nevyšlo a aktuálne sedí vo väzení v Amerike. Za svoje činy bude musieť nielen pobudnúť vo väzbe, ale takisto aj vrátiť až 4 milióny dolárov (časť z toho aj v BTC).

Viac o tejto téme si môžete prečítať v angličtine na nasledujúcom linku: coindesk.com

Mama Vitalika Buterina má v pláne priviesť viac žien do kryptomenového sveta

A ešte jedna kuriozita na záver. Mama tvorcu kryptomeny Ethereum (Vitalika Buterina), Natalia Ameline, sa rozhodla spustiť rôzne programy, ktoré budú vzdelávať ľudí o kryptomenách. Už teraz je spoluzakladateľkou CryptoChicks, neziskovej organizácie, ktorá sa má sústrediť na prilákanie žien do tohto sektora. Táto organizácia už bola podporená aj takými spoločnosťami ako napríklad IBM, Microsoft alebo banka Royal Bank of Canada. Ako to chce docieliť?

To sa dočítate na tomto linku v angličtine: dailyhodl.com

A nakoniec odporúčam ešte pozrieť toto video:

Čo čítať ďalej?

Tak toto bude paráda – Elliott Waves úvod – Denník 7.týždeň

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance