Solana vykazuje veľkú silu
Token Solana. Zdroj: Shutterstock, Shizume

Solana je aktuálne jednoznačne jedna z najsilnejších kryptomien na trhu. Býčia prítomnosť je silnejšia ako kedykoľvek predtým. Prvýkrát sa začínajú objavovať názory analytikov, že by sa ETH malo začať obávať o budúcnosť.

Môže ťa zaujímať: Solana postupuje v rebríčku – predbehla DOGE a je v TOP 7!

Solana dokázala preskočiť XRP

7.septembra sme boli svedkami výraznejšieho prepadu, kedy celý trh padol o viac ako 11%. Krvácali takmer všetky kryptomeny na čele s BTC. Solana si však ide svoj vlastný príbeh. Tento projekt totiž neustále rastie a nezaujíma ho okolie. Za posledný týždeň dokázal token SOL vzrásť o úctyhodných 86,9%. Aj to je dôvodom, že sa Solana dostala na 6. priečku rebríčka podľa celkovej trhovej kapitalizácie, keď predbehla XRP.

Rebríček podľa trhovej kapitalizácie
Rebríček podľa trhovej kapitalizácie. Zdroj: CoinMarketCap

Burza Binance je aktuálne najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Poletí Solana až na mesiac?

Očakávania sú obrovské. Momentálne je jedna z najčastejších otázok, kam až poletí cena Solany. Vzhľadom na kvalitu projektu je vysoko pravdepodobné, že sa tak skoro nezastavíme. Ak tento projekt prirovnáme ku konkurencii, myslím si že sa cena môže bez problémov dostať na úroveň jeho najväčšieho konkurenta ETH.

SOL/BUSD
SOL/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

Z dlhodobého hľadiska samozrejme treba byť opatrný, no indikátory ako napríklad ADX, ukazujú veľkú silu býkov.

Vývojári nespia

Ako som už spomínal, Solana má vysokú perspektívu a už teraz dokáže prekonať svojich konkurentov. V porovnaní s ETH disponuje omnoho väčšou rýchlosťou transakcií a samozrejme má nižšie poplatky, ktoré sú v prípade Etherea katastrofálne.

Prečítaj si tiež: Solana s ďalším ATH! Vývojári sľubujú veľké novinky

Projekt má jednoducho vynikajúce základy, ktoré ho predurčujú na popredné priečky. Solana získava popularitu aj v oblasti NFT, kde však ešte stále má rezervy. To však nie je problém, ktorý by sa nedal vyriešiť.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.