Cardano a Solana
Cardano a Solana. Zdroj: Shutterstock

Cardano a Solana, to sú dva projekty, ktoré spomedzi celého trhu dokázali dosiahnuť najvýraznejšie výsledky. Najmä projekt Solana dokázal prebudiť pozornosť investorov. Predsa len profit 6 100 % od začiatku roku sa nedá prehliadnuť. Je potrebné dodať, že značná časť profitu Solany bola dosiahnutá v predošlých dvoch týždňoch.

SOL/BUSD
SOL/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

Solana a Proof-of-History

Čo stojí za tak veľkým úspechom? Podľa vývojárov je to technológia Proof-of-History, ktorá sieti umožňuje udržať priepustnosť 50 000 transakcií za sekundu. Okrem iného stojí za úspechom aj vysoká škálovateľnosť a rýchly čas transakcií.

„Pomocou Proof-of-History môžeme vytvoriť historický záznam, ktorý dokazuje, že v určitom časovom okamihu došlo k určitej udalosti.“

Hoskinson chce spolupracovať so Solanou

Otázka budúcnosti SOL je zrejme tou najdiskutovanejšou témou. K tejto tematike sa vyjadril aj zakladateľ Cardano Charles Hoskinson. Ten vyjadril otvorený záujem o spoluprácu, avšak podľa jeho slov o tomto musí rozhodnúť komunita Cardana.

Prečítaj si tiež: Solana je už v TOP 8 – analytici ju vidia na cene 200 USD!

StormGain

Hoskinson sa chce dozvedieť viac:

„Všimol som si, akého prijatia sa dočkala Solana. Veľa sa o nej hovorí a s tým je spojený aj veľký úspech. Som úprimne zvedavý, kto stojí za týmto projektom. Chcem tých ľudí spoznať a dozvedieť sa niečo viac.“

Jeho pozornosť sa dočkala odozvy od tímu Solany:

„Boli naozaj veľmi nápomocní. Poslali mi cez súkromnú správu na Twitteri niekoľko odkazov, ktoré si prečítam a budem mať jasnejší pohľad a názor na tento projekt.“

Môže ťa zaujímať: Cardano je na najlepšej ceste stať sa globálnou menou – zavádza právne aktualizácie

Čo je dôležité pre začiatok spolupráce?

V prípade, že sa dočkáme kooperácie Cardana a Solany, bude to na základe ekonomických, technických a vedeckých účelov. Je teda jasné, že tím okolo Hoskinsona by v žiadnom prípade nezačal spoluprácu na základe posledných úspechov SOL. To by bolo veľmi neprofesionálne až amatérske.

Aj keď Hoskinson prejavuje značný záujem, zatiaľ nedošlo k oficiálnym rokovaniam. Ak by sa tak stalo, bude to zrejme najväčšia spolupráca vo svete kryptomien.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.